آب سرخی که خون نیست

مجموعه : آشپزی و تغذیه

خوردن خون، چیزی نیست که کسی دلش بخواد تجربه اش کنه. ممکنه از دیدن خونی که ته نایلون یا بسته گوشت چندش‌تون بشه و بخواهید گوشت رو آب بگیرید.

بد نیست بدونید مایع قرمزی که ته ظرف گوشت، خصوصا گوشت گاو و گوساله می‌بینید، خون نیست. تو شیوه ذبحی که به ذبح اسلامی معروفه همه خون حیوون بعد از مرگ از بدنش خارج می‌شه و وقتی این گوشت آماده فروش می‌شه، حتی یه قطره خون تو رگ‌ها وجود نداره. چیزی که ته ظرف گوشت مونده، مخلوطی از آب پروتئینی به اسم میوگلوبینه. تا وقتی حیوون بی‌زبون زنده بوده، این پروتئین که از سلول‌های سرخ رنگ تشکیل شده مسئول نگهداری از اکسیژن برای مصرف ماهیچه‌ها بوده. درواقع اون ماده قرمز رنگ بانک اکسیژن بدن پستانداران هست. این ماده همون چیزیه که گوشت قرمز رو قرمز کرده، چون میوگلوبین تو بدن پستانداران خیلی زیاده، ولی تو بدن پرنده‌ها و آبزیان کمتره، برای همین هم گوشت اونا به گوشت سفید معروفه.
اینو گفتیم که بدونید، این مایع سرخ خون نیست و فقط یه ترکیب پروتینیه. البته به خاطر تماس زیاد این مایع با هوا و احتمال فساد فوری‌ش بهتون توصیه نمی‌کنیم که بخوریدش، فقط خواستیم خیال کسایی که وسواس دیدن خون دارن رو راحت کنیم .

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس