آخرین فناوری آی‌پد با صفحه نمایش IGZO شارپ

مجموعه : اخبار گوناگون

اپل امکان دارد به زودی از آخرین فن آوری صفحه نمایش شارپ که قرار بود از همان ابتدا، آی‌پد جدید را با آن عرضه کند، استفاده کند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از cnet، نام این فن آوری IGZO (ایندیم گالیم اکسید روی) خواهد بود که شارپ تولید انبوه ان را از ماه آپریل آغاز کرده است.

شارپ اعلام کرده که سایز این صفحه نمایش و رزولوشن تصویر آن کاملا با آی پد 3 مطابقت دارد. ریچارد شیم، یکی از تحلیل گران DisplaySearch، دراین باره گفت: به نظر می رسد این اتفاق خواهد افتاد. ما در نوشته های تحقیقاتی خود هم گفته بودیم که شارپ پنل های IGZO را برای ای پد جدید تامین خواهد کرد.

ریموند سونیرا، موسس، رئیس و مدیر عامل شرکت DisplayMate Technologies پیش از این گفته بود: اپل در نظر داشت در همان زمان عرضه آی پد جدید در ماه مارچ، از فن آوری IGZO برای آی‌پدهایش استفاده کند. اما این اتفاق هرگز رخ نداد زیرا شارپ نمایشگرهای IGZO را هنوز آماده نکرده بود. بنابراین اپل مجبور شد از همان فن آوری های گذشته اش استفاده کند.

اگر چه سونیرا، اینکه آیا اپل می خواهد در حال حاضر از این فن آوری استفاده کند یا خیر، را هاله از شک و تردید باقی گذاشته است – به خصوص با توجه به شایعه عدم امکان صدور مجوز برای این صفحه نمایش- وی امروز صبح در پاسخ به ای میل Cnet گفت که اگر IGZO در آی پد قرار بگیرد بسیار مشتاق است تا آن را با آی پد های کنونی مقایسه کند.

در هر صورت IGZO خواهد آمد. و از جمله مزایای دیگر آن این است که به خاطر ترانزیستورهای کوچک و مدارهای مخصوصش، نور بیشتری می تواند از صفحه آن عبور کند و بنابراین به نورهای پس زمینه کمتری نیاز دارد، در نتیجه صفحه نمایش آن باریکنر خواهد شد.

سونیرا پیشتر نوشته بود: از این فن آوری در لپ تاپ ها، مونیتورها و تلویزیون ها استفاده خواهد شد. آی پد جدید به خاطر قدرت بالا و باتری بزرگش به شدت به این صفحه نمایش نیازمند است.
پیش از این هم اپل پس از عرضه محصولش آن را با یک فن آوری کلیدی دیگر ارتقا داده بود. مثلا برای آی پد 2 هم پس از مدتی پردازند A5 399 دلاری را روی آن تعبیه کرد که به نسبت تراشه های قدیمی، عمر باتری دستگاه را بیشتر می کرد.

به صورت مشابه، استفاده از این نمایشگر هم می تواند باعث افزایش عمر باتری آی پد جدید شود و مزایای دیگری هم برای آن به ارمغان خواهد آورد که هنوز بسیاری از آنها ناشناخته است.

منبع:تابناک

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس