آشنایی با فیلم ایرانی حاضر در اسکار ۲۰۱۳

مجموعه : اخبار

ترکیب نهایی برگزیدگان امسال اسکار تا این لحظه مشخص نشده‌ است. چرا که رای‌گیری از اعضای آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا تا پایان روز جمعه ادامه خواهد داشت.

خبر تعدادی از خبرگزاری‌های داخلی مبنی بر حضور قطعی مستند “این یک فیلم نیست” در میان نامزدهای نهایی در رشته‌ی بهترین مستندهای بلند سال، درست نیست و بر اساس آخرین خبر منتشر شده در خروجی وب‌سایت اسکار، رای‌گیری از اعضای آکادمی که قرار بود در روز سوم ژانویه به پایان برسد، ۲۴ ساعت تمدید شده‌است. علت اصلی این تمدید هم مشکلات در رای‌گیری آنلاین است. این شیوه برای اولین بار توسط آکادمی به کار گرفته شده و مشکلات فنی وب‌سایت، صدای خیلی از اعضا را درآورده و آنها اعتراض خود را در شبکه‌های اجتماعی مانند توئیتر منعکس کرده‌اند. آکادمی دارای ۵۸۵۶ عضور رسمی است که رای تمامی آنها در انتخاب برندگان امسال مراسم اسکار موثر خواهد بود. اگرچه گمانه‌زنی‌ها برای ترکیب برگزیدگان امسال از حالا آغاز شده، اما مسئولین رای‌گیری آنلاین اعلام کرده‌اند که امنیت این انتخابات به حدی است که احتمال درز اطلاعات یا بروز تقلب برابر صفر است.

ترکیب نهایی نامزدهای اسکار امسال در تاریخ دهم ژانویه اعلام خواهد شد. با توجه به اختلاف زمانی غرب آمریکا، عصر روز جمعه ۲۲ دی به وقت‌ تهران، شاهد انتشار فهرست نامزدهای اسکار ۲۰۱۲ را در رسانه‌ها خواهیم بود. سال گذشته جنیفر لارنس فهرست نامزدها اعلام کرده بود.

اگرچه امسال سینمای ایران در بخش فیلم‌های خارجی زبان نماینده‌ای ندارد، اما احتمال بالایی برای حضور «این یک فیلم نیست» ساخته‌ی مجتبی میرطهماسب و جعفر پناهی در بخش فیلم‌های مستند پیش‌بینی می‌شود. فیلمی که در فهرست بهترین‌های بسیاری از منتقدان حضور دارد و یکی از ۱۵ فیلم برگزیده‌ی بخش مستند در فهرست اولیه‌ی آکادمی به‌حساب می‌آید.

مراسم اسکار امسال بامداد یکشنبه ششم اسفند ماه به وقت‌ تهران برگزار خواهد شد.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس