آشنایی با مضرات دستگاه های لیزر پوست

http://www.3enterfa.com/wp-content/uploads/2012/11/pic-512.jpg
فردی‌ که‌ در حال‌ درمان‌ با لیزر است‌ باید از عینک‌های‌ مخصوصی‌ استفاده‌ کند تا چشمانش‌ پوشیده‌ و محافظت‌ شوند چون‌ اصابت‌ اشعه‌ لیزر بە‌ چشم‌ می‌تواند مشکل‌ساز شود.

لیزر‌های عمیق پوستی سبب ایجاد حالت سوختگی و گوشت اضافی می‌شود. هرچند این عارضه کمتر ملاحظه می‌شود اما باید بە آن توجه شود.

به‌ طور معمول طول دوره لیزر درمانی پوست بین سه تا پنج جلسه است. البته این دوره بنا بە تشخیص پزشک متفاوت خواهد بود. یکی از عوامل مهم در تعیین این دوره و نتیجه آن وضعیت هورمونی بدن بیمار است کە اغلب با آزمایش مشخص می ‌‌شود.

یکی از مهم ‌‌ترین وظایف پزشک قبل از لیزردرمانی صحبت با بیمار و توجیه او است.

استفاده از لیزر برائ درمان مشکلات پوستی سودمند است اما نباید فراموش کرد کە در استفاده از لیزر باید بە مسایلی توجه شود تا پوست بە عوارضی دچار نشود.در زمان استفاده از لیزر لایه‌ای از پوست برداشته می‌شود کە اسکار و جای زخم آن باقی می‌ماند و زخم بعد از دو هفته التیام می‌یابد. در زمان بهبودی زخم ناشی از لیزر اگر مراقبت‌های ویژه‌ای مانند استفاده از کرم ضدآفتاب انجام نشود، ممکن است لک‌های قهوه‌ای رنگ در پوست ایجاد شود.
همیشه هر درمانی بە جز تبحر پزشک تا حدود بسیاری نیز بە مراقبت ‌‌های بیمار طی دوره درمان و بعد از آن بستگی دارد. در واقع درمان بدون توجه بیمار بە پیشنهاد‌‌ های پزشک بی ‌‌نتیجه خواهد بود.نکته: با توجه بە واکنش متفاوت پوست اشخاص بە لیزر بهتر است برائ درمان لک صورت ابتدا بە صورت آزمایشی از لیزر بر روی پوست بیمار استفاده شود و اگر موفقیت‌آمیز بود و لک کم رنگ شد بە صورت وسیع از لیزر در مورد آن بیماری خاص استفاده شود

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس