آشنایی با نشانه های افسردگی زنان

بهترین روش برای مقابله با افسردگی ، کنترل استرس است. امروزه استرس دلیل اصلی افسردگی محسوب می شود. ذهن خود را آرام کرده تا از افسردگی جلوگیری کنید. هر زن باید از نشانه های افسردگی آگاه باشد تا از آن جلوگیری کند:

۱٫ اختلالات خواب

این نشانه در بین بیشتر زنان متداول است. به دلیل افسردگی ، زنان نمی توانند درست بخوابند. یا زیاد می خوابند و یا اصلا نمی خوابند. این عامل سلامت ذهن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین این دلیل سطح ناکامی در کارهایشان را نیز افزایش می دهد.

۲٫ احساس خستگی

بیشتر زنان در اثر افسردگی احساس ضعف و خستگی می کنند. این نشانه می تواند مربوط به استرس باشد و در زنان احساس درماندگی ایجاد می کند. آنها دوست ندارند کاری انجام دهند و در سراسر روز احساس کسالت و گیجی می کنند.

۳٫ سرزنش کردن

زنان وقتی دچار افسردگی باشند، اغلب خود را برای همه چیز سرزنش می کنند و در برابر موقعیت ها درمانده می شوند. در هر کاری که انجام می دهند یک گناه وجود دارد. این نشانه می تواند منجر به افکار خود کشی نیز شود.

۴٫ احساس ناراحتی و نگرانی

زنانی که از افسردگی رنج می برند تمام مدت احساس ناراحتی دارند. همه چیز را به شیوه منفی می بینند. آنها در هر موقعیتی نگران و بی قرار می شوند، احساسات خود را پنهان می کنند و بیهوده می گریند.

۵٫ مشکل در تصمیم گیری

آنها در تصمیم گیری های کوچک نیز دچار مشکل می شوند و تمرکز بر روی مسائل کوچک را نیز سخت می یابند و ذهن قاطعی ندارند. بهترین راه اجتناب از این مشکل آرام سازی ذهن است.

۶٫ قاعدگی های نامنظم

بسیاری از زنان به دلیل افسردگی قاعدگی های نامنظم و به تاخیر افتاده دارند. این می تواند همراه با عدم تعادل در هورمون های بدن باشد.

۷٫ رفتار بی تفاوت ونه چندان خوب

زنانی که افسرده هستند، رفتار بی تفاوتی از خود بروز می دهند. آنها سر هر چیز کوچک بدخلق می شوند. دوست دارند تنها باشند و به درستی با مردم صحبت نمی کنند. احساس تنهایی نیز دارند.

۸٫ مشکلات گوارشی

در افسردگی مزمن ، بسیاری از زنان با مشکلات گوارشی روبه رو می شوند. افسردگی می تواند یبوست نیز ایجاد کند چرا که در عملکرد نرمال بدن اختلال وجود دارد.

۹٫ اضطراب و خیال پردازی

زنان دچار افسردگی بیشتر تمایل به خیال پردازی دارند که می تواند موجب حملات نگرانی و اضطراب در آنها شود.به گزارش پرشین وی آنها بدون دلیل دچار ترس می شوند و در تمام مدت کناره گیری می کنند. در هر فعالیتی از خود اشتیاق نشان نمی دهند. این نشانه اغلب در افسردگی مزمن بیشتر دیده می شود.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس