آموزش مبتدی میکروسافت اکسس

مجموعه : مطالب برگزیده

access

مهارت کمی نیاز است تا یک دیتابیس اکسس بسازیم. افراد مبتدی می توانند اکسس را برای مقاصد مختلف استفاده کنند. مثلا منظم کردن مجموعه DVD ها، اطلاعات تماسی ، یا اطلاعات مالی.  اکثر نماهای برنامه ، وقتی شروع به کار کنید ، خودشان واضح و مشخص است. همه قسمتها دارای ویزارد است تا مراحل ساخت را راحت طی کنید.

ساخت دیتابیس

برای ساخت دیتابیس با هر ورژن اکسس، File را کلیک کنید و بعد New را بزنید. یک نام برای دیتابیس خود انتخاب کنید. و یک محل ذخیره برای آن تعیین کنید. به محض ایجاد آن ، پنجره دیتابیس نمایان می شود و به شما اجازه می دهد تمام اجزای دیتابیس را بسازید. مثل تیبل ها Table ، کوئری ها queryes ، فرم ها و گزارشات.

تیبل ها و کوئری ها

تیبل ها و کوئری ها برای هر دیتابیس خوبی مورد نیاز است. تیبل ها ، تمام اطلاعات را در خود نگه می دارند. هر رکورد در یک سطر مجزا نگه داری می شود. گزینه Tables را کلیک کنید (در پنجره دیتابیس) تا یک تیبل جدید بسازید. در مورد ویزارد ، به شما برای ساخت کمک می کند. در حالت دیزاین ، به شما اختیار بیشتری داده می شود تا نوع فیلدها(ستون ها) ، مثلا نوع داده ، فرمت و مقدار پایه را انتخاب کنید.

با کلیک کردن Queries در پنجره دیتابیس کوئری بسازید. کوئری ها ، وسایل دستکاری اطلاعات هستند. شما می توانید اطلاعات یک تیبل یا همه آنها را اضافه کنید یا حذف کنید یا تغییر دهید. کوئری همچنین توانایی ایجاد تیبل را هم دارد. در دو حالت ویزارد مود یا حالت دیزاین ویو می توانید کوئری خلق کنید. مبتدی ها ممکن است ویزارد ها را ساده تر بیابند. مخصوصا در ایجا یک کوئری پایه که بعدا در حالت دیزاین تغییرش بدهید.

فرم ها و گزارش ها

فرم ها اغلب باعث اجرای کوئری ها می شوند. فرمها ، نمای گرافیکی تیبل های شما هستند. گزینه Forms را کلیک کنید تا فرمها را ایجاد و مدیریت کنید. هم فرمها و هم گزارشات ، هم در حالت ویزاردی و هم در حالت دیزاین ویو قابل ایجاد کردن است. مود ویزارد برای شما یک قالب برای فرم می سازد. حالت دیزاین ، سپس مورد استفاده قرار می گیرد تا عناصر را تغییر دهید. در جعبه ابزار آیکون عصا را بزنید تا هر وقت که در حالت طراحی هستید وارد یک ویزارد شوید که یک آبجکت را روی فرم بیافزایید.

با ایجاد گزارش ها، می توانید درهر زمانی اطلاعات خود را پرینت بگیرید یا ایمیل کنید یا ذخیره کنید. گزارش ها ، از تیبل ها و کوئری ها ساخته می شود. کوئری ها به شما اجازه می دهد که هر رکوردی را می خواهید در گزارش نمایش دهید. دکمه های روی فرم معمولا یک گزارش را اجرا می کند. البته در قسمت مناسب پنجره دیتابیس ، در هر زمانی شما می توانید با دابل کلیک ،  گزارش ها و کوئری ها را اجرا کنید.

امنیت

با امن کردن دیتابیس خود ، اطلاعات خود را امن نگه دارید. با رفتن به Tools و Security شما می توانید یک پسورد به دیتابیس خود بیافزایید. همچنین می توانید تعیین کنید چه کابری بتواند به دیتابیس شما دسترسی داشته باشد. به علاوه قسمت Tools>Startup را ببینید تا تعیین کنید که وقتی کاربری دیتابیس شما را باز کند ، چه آیتم هایی به نمایش در بیاید . این شامل منوها و تولبارها است ، تا جلوی ادیت اطلاعات بدون اجازه دسترسی را بگیرد.

ترجمه: ali_mohammad6

منبع:

http://www.ehow.com/way_5394685_microsoft-access-beginner-tutorial.html

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس