آیا مایکروسافت لایسنس ویندوز RT vا به تبلت سازان ، ۸۵ دلار میفروشد؟؟

win-8 ویندوز هشت

 

ویندوز RT نسخه ویژه تبلت از ویندوز 8 میباشد ولی تا کنون هیچ اطلاعات تایید شده ای در مورد قیمت این ویندوز موجود نمیباشد اما سایت VR‪-‬Zone می گوید که طی برگزاری نمایشگاه کامپیوتکس امسال، با بسیاری از تولید کنندگان تبلت در خصوص قیمت هر لایسنس ویندوز RT صحبت کرده و اطلاعات جالبی را به دست آورده است. اینگونه که به نظر می رسد مایکروسافت قصد دارد بابت هر تبلت تولید شده، مبلغ بالایی را از شرکت های سازنده طلب کند.

طبق این گزارش مایکروسافت برای هر نسخه ویندوز RT تقریبا ۸۰ تا ۹۵ دلار از تولیدکننده های تبلت دریافت خواهد کرد. البته بیشتر شرکت ها گفته اند که به طور میانگین ۸۵ دلار برای هر تبلت قرار است پرداخت کنند. در صورتی که این اطلاعات درست باشد، مطمئنا مایکروسافت و تبلت های ویندوز هشتی در رقابت با تبلت های اندرویدی و آیپد دچار مشکل خواهد شد. زیرا در این صورت این تبلت ها نمی توانند با قیمت مناسبی به فروش رفته و جایگاه خود در بازار را پیدا کنند.

شایعات جمع آوری شده از منابع مختلف حاکی از آن است که قرار است قیمت تبلت های معمولی مجهز به Windows RT بین ۵۴۹ تا ۷۹۹ دلار باشد و مدل های قدرتمندتر آن با قیمت ۷۹۹ تا ۸۹۹ دلار به فروش برسند. با این حساب، برخی مدل های این تبلت های ویندوزی، برای کاربر حتی از آیپد جدید و تبلت های گرانقیمت اندرویدی هم بیشتر هزینه در بر خواهند داشت. در چنین حالتی، به طور حتم بسیاری از مردم ترجیح می دهند که به جای ویندوز RT تازه وارد، به سمت نمونه های شناخته شده ای همچون اندروید و iOS بروند که امتحان خود را در بازار پس داده اند.

هرچند که در کنار همه این داستان ها، مایکروسافت هنوز هیچ اظهار نظر رسمی در این خصوص نکرده است. باید منتظر نظر این شرکت بمانیم و ببینیم برای مشکلات اینچنینی چه تدبیری اندیشیده است.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس