اخراج ۱۵۰۰ کارمند یاهو تنها‌‌ راه‌‌حل‌‌ برای ‌عبور ‌از ‌بحران

http://www.3enterfa.com/wp-content/uploads/2012/07/yahoo.jpg

رکود بازارهای آمریکا که این کشور را با چالش‌های بسیاری روبرو کرده است بر یاهو نیز اثر گذاشته، بطوری‌که هم‌اکنون این شرکت اینترنتی در حال اخراج ۱۵۰۰ نفر (یا ۱۰ درصد) از کارمندان خود است.
یاهو به تازگی گزارش درآمد سه ماهه سوم سال میلادی جاری خود را منتشر کرده است. در این دوره، این شرکت درآمدی معادل ۷۹/۱ میلیارد دلار داشته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل یک‌‌درصد افزایش را نشان می‌دهد. اما درآمد عملیاتی (Operating Income) آن ۷۰ میلیون دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۰۷، ۵۳ درصد کاهش یافته است.
جری یانگ، یکی از موسسان یاهو و رئیس کنونی این شرکت می‌گوید از آنجایی‌که شرایط اقتصادی و میزان تبلیغات اینترنتی در سه ماهه سوم دچار رکود شده است، این شرکت همچنان بر استراتژی خود مبنی بر انتخاب روش‌ها و شیوه‌های ابتکاری و جدید جهت تقویت توان رقابتی در بلند مدت متمرکز شده است.

وی با اشاره بر روش‌های این شرکت جهت ایجاد تعادل در سرمایه گذاری‌ها و هزینه‌ها در طول سال می‌گوید این شرکت هم‌اکنون از شیوه‌هایی برای کاهش هزینه‌ها و ارتقای بهره‌وری استفاده می‌کند. یکی از این شیوه‌ها، اخراج ۱۰ درصد از نیروی کاری در سه ماهه چهارم سال میلادی جاریست. یانگ می‌گوید: «گام‌هایی که در این دوره سه ماهه برمی‌داریم نه تنها می‌بایست منافع کوتاه مدت ما را از جمله گردش مالی تامین کند، بلکه در واقع بایستی باعث شود انعطاف پذیری و پویایی هرچه بیشتر شرکت نیز که جز اهداف بلند مدت ماست تامین گردد.»
هم‌اکنون هزینه‌های سالا‌نه یاهو تقریبا در حدود ۹/۳ میلیارد دلار است و این شرکت در تلاش است تا پیش از اتمام سال میلادی کنونی ۴۰۰ میلیون دلار از آن را کاهش دهد.
پیش به سوی آینده
سو دروکر (Sue Drucker) رئیس هیات مدیره یاهو به تعدادی از محصولات جدید این شرکت اشاره می‌کند که در شرف انتشار هستند. از آن جمله می‌توان به نسخه بتا یا آزمایشی صفحه آغازین (Home page) جدید یاهو، سیستم جدید مدیریت پروفایل‌ها و نیز راه‌اندازی پایگاه جدید تبلیغ دیجیتال به نام APT اشاره کرد.

وی می‌گوید: «ما محصولاتمان را با کیفیتی بالاتر و هزینه‌ای کمتر از آنچه که در ابتدا تصور می‌شد تولید کردیم. هم‌اکنون عمیقا در حال بررسی ساختار هزینه‌های خود هستیم تا بتوانیم از آن طریق بازدهی سیستم را افزایش داده و یاهویی قوی‌تر و سودآورتر بسازیم.»

بنا به عقیده گرگ استرلینگ تحلیلگر برجسته Sterling Market Intelligence کاهش هزینه‌ها یکی از راه‌هایی است که این شرکت می‌تواند از آن برای کنترل بحران اقتصادی استفاده کند.

وی می‌گوید: «از آنجایی‌که یاهو با چالش‌های بزرگی در مورد سود سالانه روبرو است، به ناچار برای ادامه سود‌دهی مجبور به کاهش هزینه‌هاست. خبر اخراج نیروها نیز از هفته‌ها پیش شایعه شده بود و بالاخره به حقیقت پیوست.»

لازم به ذکر است که یاهو در گزارش اخیر خود از ارائه هرگونه خط مشی در سال ۲۰۰۹ به علت وضعیت نامشخص اقتصادی خودداری کرده است.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس