ارتباط رژیم‌های لاغری و ایجاد بوی بد در دهان

اگر دنبال رژیم‌های لاغری هستید حتماً می‌دانید که برخی از این رژیم‌ها باعث ایجاد بوی بد دهان می‌شود. اما چه رژیم‌هایی باعث این مشکل می‌شود و چرا؟ راه مقابله با آن چیست؟ برای رسیدن به پاسخ مطالعه‌ی این مطلب را از دست ندهید

همان طور که از اسمش پیداست این رژیم سرشار از پروتئین است و در عوض میزان گلوسیدها به حداکثر رسیده و یا به طور کلی قطع می‌شود. از آنجایی که بدن برای تأمین نیازهای خود گلوسیدی در اختیار ندارد ناچار می‌شود از چربی‌ها استفاده کند. اما زمانی که بدن چربی‌ها را می‌سوزاند ترکیباتی ترشح و در ادرار و خون آزاد می‌شوند. از آنجایی که این ترکیبات بد بو و متعفن هستند بوی بد دهان نیز اجتناب ناپذیر است.

متأسفانه مقابله با بوی بد دهان زمانی که این رژیم‌های پر پروتئین را دنبال می‌کنید کمی مشکل است. در واقع بوی بدن دهان در موقع رژیم‌های پر پروتئین علامت این است که رژیم شما دارد کار لاغر کردنش را انجام می‌دهد. این مشکلِ اصلیِ افرادی است که رژیم‌های این چنینی را دنبال می‌کنند.

برای مقابله با مشکل نفس بد بو کافی است که مصرف گلوسیدها را افزایش دهید؛ البته این کار هم یعنی خداحافظی با خودِ رژیم.
مشکل اینجاست بوی بدی که به وجود مواد کتونی در خون مربوط می‌شود مانند بوی بد مربوط به مشکلات دهان قابل رفع نیست. در این صورت رعایت بهداشت دهان و دندان به تنهایی برای مقابله با مشکل بوی بد دهان کافی نیست.

چه کار کنیم؟


مقابله با بوی بد دهان که در طول رژیم‌های لاغری به وجود می‌آید به این راحتی‌ها نیست اما راه حل‌هایی نیز وجود دارد که می‌توان با این مشکل مقابله کرد.

آب‌نبات نعنایی گوشه‌ی لپتان بگذارید

حواستان باشد که مشکل دیگری در میان نباشد چون در این صورت بوی بد حادتر خواهد شد. در واقع اگر رژیم گرفته‌اید و هم زمان دندان خراب یا مشکل لثه نیز داشته باشید در این صورت مشکل چند برابر می‌شود شدت بوی بد بیشتر خواهد شد.

اگر رژیم پُر پروتئین گرفته‌اید لازم است که آب بیشتری بنوشید تا توکسین ها یا همان مواد زاید بدن دفع شود. نوشیدن آب زیاد به رفع بوی بد کمک می‌کند. در واقع آب سلامت دهان را تأمین کرده و نفستان را خوشبو می‌کند.

توصیه می‌کنیم در تصمیم خود تجدید نظر کنید. رژیم‌های پُر پروتئین مثل رژیم اتکینز و غیره مشکلات دیگری غیر از ایجاد بوی بد دهان به همراه خواهند داشت. این رژیم‌ها تعادل برنامه‌ی غذایی را به هم می‌زنند و از آنجایی که این رژیم‌ها سخت و نفس گیر هستند احتمال شکستشان بیشتر است. به جای این که خودتان را با این‌گونه رژیم‌ها آزار دهید سبک زندگی‌تان را تغییر داده و تغذیه‌ی متعادلی در پیش بگیرید

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس