از توییتر بهتر استفاده کنین

یکی از شبکه های اجتماعی مورد علاقه من همیشه توییتر بوده و حالا حالاها سخته که ازش دل بکنم. توییترم مثل بقیه شبکه های اجتماعی ویژگی های خاص خودشو داره و چه خوبه که با دونستن این ویژگی ها بهتر و کارامدتر از این شبکه استفاده کنیم. در ادامه باما باشین با یه سری کارا که باعث میشن ما هدفمند تر از این شبکه استفاده کنیم.

 

بعضی اکانت هارو دیگه پیگیری نکنین

اولین کاری که باید خیلی سریع انجام بدین، قطع دنبال کردن بعضی از افراده. توییتر به خاطر نوع کاربردش طوریه که خیلی سریع اکانتتون پر میشه از یه عالمه شخص که دنبالش میکنین و خیلی از این اشخاص زیاد توییت های به دردبخوری برای شما توییت نمی کنن. به عبارتی بیشترشون اصلا مطابق علاقه شما نیستن و حتی بعضیاشون چیزایی رو توییت میکنن که برای شما ناراحت کننده به نظر میرسن. همین الان برین و بیشتر اکانت هارو Unfollow کنین و یه اکانت تر وتمیز برای خودتون بسازین. در ضمن به دو مورد زیر هم برای راحت تر انجام دادن کار توجه کنین:

  • شروع کنین از بالا بیاین پایین و به توییت های اشخاص نگاه کنین. دونه دونه توییت هارو بخونین و هروقت متوجه شدین که توییتی زیاد به درد بخور نیست و شخص موردنظر زیاد چیزای مفیدی توییت نمی کنه، برین به پروفایلش و Unfollowاش کنین و این کارو تا موقعی که خسته شدین انجام بدین.
  • مستقیم برید به قسمت اکانت های دنبال شده و اشخاصی رو که احساس میکنین خیلی وقته چیز مفیدی ازشون ندیدیدن، Unfollow کنین.

بعد از کارای بالا، میبینین که حالا اکانت شما نه تنها یه اکانت شخصی سازی شدست، بلکه بیشتر وقتا اطلاعات مفید و کاربردی رو دریافت میکنین.

به افرادی که فکر میکنین توییت شما رو پاسخ میدن و حتی ممکن ندن توییت بفرستین

یه دسته از افراد هستن که مطمئن هستین حتما جوابتونو توییت میکنن. هیچ وقت از شروع کردن یه بحث و به عبارتی توییت با این افراد نترسین و بدونین که توییت کردن یکی از کارای خیلی لذت بخش تو اینترنت محسوب میشه. پس هروقت احساس کردین دوست دارین با کسی شروع به توییت کردن کنین، اصلا از انجامش درنگ نکنین. در ضمن بعضی افراد هم هستن که نمیدونین جوابتونو میدن یا نه، مثلا میشه به هنرمندا و افراد شاخص اشاره کرد. از توییت کردن با این افراد هم به خاطر نگرانی از جواب ندادن بهتون نترسین، گاهی وقتا امکان این هست که برای شما یکی از این افراد جوابی بفرسته و حال شمارو از این رو به این رو کنه!

توییت های مهم و کاربردی ارسال کنین

خیلی از توییت ها هستن که افراد رو مشتاق به پیگیری و مطالعه میکنن و به نوعی این نوع توییت ها جزو بهترین کارا تو توییتر محسوب میشن. سعی کنین بیشتر وقتا توییت های به دردبخور و ارزشمند ارسال کنین؛ اینطوری هم دنبال کننده هاتون بیشتر میشه هم خودتون بیشتر یاد میگیرین. برای این نوع توییت ها هم میشه به توییت های پرسشی، یه نقل قول، قسمتی از یه مقاله و یه چیز قابل بحث اشاره کرد. به مثال زیر توجه کنین:

مینویسم تا بمانند، هر آنچه که گفتم و هرآنچه که نگفتم. شاید روزگاری آمدند و گفتند و رفتند، اما دانستند که باید بخوانند. سینا سلماسی – sina@

اینطوری باعث میشین دنبال کننده های شما با علاقه بیشتری اکانت شمارو دنبال کنن و حداقل هرروز یه بار دنبال نام شما بگردن.

خودتونو محدود کنین

من خودم هیچ وقت دوست ندارم ببینم یکی از صبح که هنوز بلند نشده تا آخر شب هر دقیقه از زندگیشو توییت کنه. ساده بگم خیلی سریع این موارد رو Unfollow میکنم. شما هم سعی کنین توییت های خودتونو محدود کنین، هرچیزی رو توییت نکنین و سعی بر توییت اطلاعات مهم داشته باشین. نوشتن اینکه الان شیر خوردم، مزش یجوری بود واقعا یه توییت به دردبخور محسوب نمیشه و موجب کمتر و کمتر شدن دنبال کننده های شما میشه. خلاصه بگم، کیفیت رو فدای کمیت نکنین.

هرکی شمارو follow کرد شما هم نباید حتما دنبالش کنین

خیلی وقتا هست که کسی میاد و شمارو دنبال میکنه. روزای اول این چیزا زیاده و اکثر این افراد میدونن که شما به عنوان یه تازه کار از این کار ذوق میکنین و به دنبال کارشون، شما هم میرین و دنبالشون میکنین. این کارو انجام ندین! به عبارتی برین اطلاعات و توییت هاشو بخونین، پروفایلشو ببینین و اگه دیدین که چیز به درد بخوری در زمینه فکری شما داره، دنبالش کنین، در غیر این صورت به هیچ وجه این کارو انجام ندین، چون هم این اشخاص میدونن که شما دنبالشون میکنین و فقط با این هدف شما رو follow میکنن، هم اینکه در آخر اکانتتون پر میشه از یه عالمه اطلاعات بیخود.

از کلمات درست استفاده کنین

تو توییتر همه چیز شمرده میشه، کاری هم به @ و # و این چیزا ندارن سعی کنین هرچیزی رو هشتگ دار نکنین، @ هایی که میفرستین رو دقت کنین به شخص درست ارسال کنین. از کلمات آگاهانه استفاده کنین و تا جای ممکن جملتونو درست ساختمان بندی کنین. اینطوری هم یه جمله قشنگ در میاد هم اینکه در آخر مجبور نمیشین چندبار جمله رو ویرایش کنین.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس