انتخاب سنگاپوری ها به عنوان بی احساس ترین مردم جهان

سنگاپوری ها به ثروتمندی مشهورند اما گویا پول برای این جماعت خوشبختی به همراه نداشته و بنابر یافته های پژوهشی جدید، مردم سنگاپور عنوان بی احساس ترین جامعه در جهان را به خود اختصاص داده اند.
به گزارش شبکه خبری «سی ان ان»، محققان مؤسسه گالوپ در بررسی میزان احساسات مردم ۱۵۰کشور مختلف جهان از حدود ۱۰۰۰ نفر پرسیدند که آیا در تعامل های روزانه خود پنج احساس مثبت و پنج احساس منفی را تجربه می کنند یا خیر. نتایج این پژوهش بر مبنای مصاحبه هایی به دست آمده که در طول مدت زمانی حدود سه سال انجام و ثبت شده است.

پرسش های مطرح شده شامل مواردی از این قبیل بوده که آیا افراد احساس می کنند به اندازه کافی استراحت می کنند، یا احساس رضایت کافی دارند، می خندند و لبخند می زنند یا احساس نگرانی، ناراحتی، استرس یا خشم را تجربه می کنند.

بنابر اعلام سازمان پژوهشی و تحلیلی گالوپ از بین مردمان مختلف در سراسر جهان ۳۶ درصد از سنگاپوری ها کمترین میزان غلیان احساسی را گزارش کردند. جالب آنکه این رقم متوسط مجموع نتایجی است که در طول سه سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۰۱ جمع آوری شد و براساس آخرین یافته های مؤسسه گالوپ «تنها ۳۰ درصد از پرسش شوندگان اساساً بروز احساسی را در خود گزارش کرده اند».

یافته های فوق شاید در نظر اول نوعی تضاد را با نرخ بیکاری پایین دو درصدی سنگاپور نشان دهد، جایی که سرانه تولید ناخالص داخلی رقمی بیش از ۵۰۰۰۰ دلار  را نشان می دهد که یکی از بالاترین ارقام سرانه در سراسر جهان است.

جان کلیفتون، از اعضای گالوپ و مدیر گروه دولتی این سازمان با اشاره به یافته های اخیر گالوپ می نویسد: «بی احساس بودن جامعه حائز اهمیت بسیاری است و برای دستیابی به جایگاه مناسب در جهان امروز، سنگاپور می بایست ورای مؤلفه تولید ناخالص ملی به شاخص های رفتاری جامعه نیز به اندازه کافی توجه کند.»

تفسیر این مسؤول سازمان پژوهشی گالوپ از بی احساسی سنگاپوری ها این است که «جان کلام آن است که سنگاپوری ها مردمانی تولیدگر و شهروندانی منظم هستند که از زندگی خود آنقدر ها لذت نمی برند.» جان کلیفتون تصریح می کند که به رغم موفقیت ظاهری چنین منشی در  بین اهالی کشور سنگاپور، این مردم نخواهند توانست در طولانی مدت به مرحله بعدی زنجیره موفقیت های خود نائل آیند «مگر آنکه رهبری جامعه سلامت [روانی] را جدی بگیرد.»

در رده های بعدی جدول جوامع بی احساس پس از سنگاپور تقریباً نیمی از ۱۵ جمهوری های اتحاد شوروی سابق قرار گرفته اند. کشورهای فوق به ترتیب از این قرارند: گرجستان و لیتووانی با ۳۷٪، روسیه، اوکراین، بلاروس، قزاقستان و قرقیزستان با ۳۸٪.

در همین حال فیلیپین با متوسط ۶۰٪ پاسخ مثبت پرسش شوندگان، عنوان احساساتی ترین کشور را به خود اختصاص داده است. به ظاهر بعد از فیلیپین بحرینی ها و مردمان کشورهای آمریکای لاتین جزو احساساتی ترین های جهان ما هستند و در بین آنها نیز السالوادوری ها  گوی سبقت را از دیگران ربوده اند.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس