با این ۸ ماده غذایی باهوش تر شوید

ایا توجه کرده اید که چه غذا هایی باعث میشود سطح هوش ما را بالا ببرد؟ برای خواندن به ادامه مطلب مراجعه نمائید.

 ماهی

به گزارش نیک صالحی هر گونه ماهی روغنی منبع غنی اسیدهای چرب امگا ۳ بوده و برای سیستم عصبی سالم ضروری است. از تقویت حافظه گرفته تا ارتقاء مهارت های تصمیم گیری و حل مسائل آنها موثرند. بنابراین اظمینان حاصل کنید که پروتئین یخچال شما از ماهی خالی نباشد.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی حاوی آنتی اکسید لیکوپن است که می تواند از شروع زوال عقل جلوگیری کند. علاوه براین ، منبع غنی دیگر ویتامین ها و مواد معدنی است که در کل تاثیر خوبی برای بدن دارد.

اسفناج

ممکن است شما با خوردن اسفناج نیروی حیرت انگیز ملوان زبل را کسب نکنید ولی مطمئن باشید فواید بسیاری به مغز خود می رسانید. اسفناج منبع غنی اسید فولیک است که می تواند افراد را در مقابل آلزایمر محافظت کند و همچنین حاوی آنتی اکسید های حیاتی است.

سیب

جمله معروف “خوردن هر روز سیب شما را از دکتر دور می کند ” را شنیده اید!! و اگر واقعا به مراقبت از حافظه خود اهمیت می دهید ، پس پوست سیب را نکنید و دور نریزید، چرا که حاوی مقادیر خوبی از دو آنتی اکسید به نام کورستین و آنتوسیانین است و در کنار آنها حاوی مقادیر بالای ویتامین و مواد معدنی است.

بروکلی

منبع غنی اسید فولیک و کورستین است که تاثیر مثبتی بر حافظه می گزارد.به گزارش نیک صالحی بروکلی همچنین حاوی مقادیر خوب ویتامین K است که قدرت مغز را افزایش می دهد. تعجبی ندارد که سرآشپزها آن را خیلی دوست دارند.

انگور

انگور حاوی گیاشیمی های ضروری برای ارتقاء حافظه است. میوه هایی نظیر سیب، انگور جدا از ویتامین C، حاوی مقادیر خوبی از کورستین و آنتوسیانین هستند که برای ارتقاء سرعت و قابلیت حافظه شناخته شده هستند.

محصولات لبنی

اگر به طور جدی می خواهید که حافظه خود را تقویت کنید محصولات لبنی باید جزو اجزا اصلی رژیم روزانه باشد.به گزارش نیک صالحی محصولات لبنی منبع غنی ویتامین D و کلسیم است که درحقیقت همانند آجر برای ساختمان بدن کار می کنند. آنها حاوی تیروسین و تریپتوفان هستند که تشکیل دهنده انتقال دهنده های عصبی بوده و برای فرایند سریع فکر کردن ضروری است.

قره قات (بلوبری)

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که بلوبری نقش مهمی را در سلامت ذهن و ارتقاء حافظه ایفا می کند آنها حاوی گیاشیمی های مختلفی هستند که قدرت حافظه را در کنار آنتی اکسید های زیاد که برای مقابله با پیری و زوال حافظه موثرند ارتقا می دهند.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس