با حذف غذاهای پرکالری به تناسب اندام برسید

تقریبا همه افراد دنیا به دنبال داشتن اندامی زیبا و بدون نقص هستند. البته رسیدن به اندام موردپسند برای بسیاری از افراد کاری دشوار و سخت به حساب می‌آید. همه می‌دانند برای زیبایی اندام باید رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنند و همچنین ورزش را در برنامه روزانه خود جای بدهند، اما خیلی وقت‌ها هم فرد به انجام این گونه فعالیت‌ها موفق نمی‌شود و به همین دلیل تناسب اندام خود را از دست می‌دهد. بنابراین لازم است همه ما با فعالیت‌ها و عادت‌هایی آشنا شویم که ما را برای رسیدن به اندامی مناسب کمک کند.

زمانی که برای خرید مواد غذایی به فروشگاهی مراجعه می‌کنید، با انواع خوراکی‌های خوشمزه ولی پرکالری روبه‌رو می‌شوید. شاید گذشتن و چشم پوشیدن از این همه خوراکی​ کمی دشوار باشد، اما بهتر است بدانید یکی از راه‌های بسیار مهم و ساده برای رسیدن به اندامی زیبا این است که هنگام خرید دقت داشته باشید چه موادی با چه میزان کالری انتخاب می‌کنید. به طور قطع و یقین اگر مواد پرکالری نظیر چیپس​، ساندویچ​و سایر تنقلات چاق‌کننده در آشپزخانه شما کمتر پیدا شود، کنترل مصرف این گونه مواد در خانه و میان افراد خانواده بسیار راحت‌تر و قابل انجام خواهد شد.

اما اگر شما هم به مصرف نوشیدنی‌های پرکالری علاقه‌مند هستید و خود را این طور قانع می‌کنید (یا بهتر است بگوییم گول می‌زنید) که نمی‌توانید آن را از وعده‌های غذایی خود حذف کنید، به یاد داشته باشید اگر این نوشیدنی‌ها را در لیوان‌هایی با اندازه کوچک‌تر نوش جان کنید، می‌توانید میزان مصرف آنها را تا حدی کمتر کنید، اما برای مصرف نوشیدنی‌های مفید مثل آب یا آبمیوه‌های طبیعی بهتر است لیوان‌هایی با اندازه بزرگ‌تر را انتخاب کرده و از آنها استفاده کنید.

بسیاری از افراد عادت دارند هنگام صرف غذا به فعالیت‌های دیگر مثل خواندن روزنامه یا تماشای تلویزیون بپردازند. همه ما باید یادمان باشد در هر وعده غذایی تمام گزینه‌هایی که فکر شما را از خوردن غذا منحرف می‌کند، حذف کنید. علت هم این است که انجام این گونه فعالیت‌ها باعث می‌شود شما میزان بیشتری غذا در هر وعده مصرف کنید. متخصصان این را یکی از مرسوم‌ترین شیوه‌های چاق شدن در زندگی امروزی می‌دانند.

یکی دیگر از راه‌های کنترل مصرف غذا این است که هنگام کشیدن غذا در بشقاب به جای کفگیر از یک قاشق کمک بگیرید و همچنین تعداد آن را بشمارید تا وعده غذایی‌تان از حد مورد نیاز بیشتر نشود و کالری بیش از حد مصرف نکنید.

استفاده از بشقاب کوچک هم تاثیر مناسبی در میزان مصرف غذا دارد. پس عادت کنیم برای وعده‌های غذایی، بشقاب‌های کوچک را جایگزین بشقاب‌های بزرگ‌تر کنید تا با این روش بتوانید به​ تناسب اندام دست پیدا کنید.

از رنگ آبی هم غافل نشوید؛ این رنگ می‌تواند کمک مهمی به تناسب اندام شما بکند. تعجب نکنید؛ یادتان باشد این رنگ اشتهای شما را کم خواهد کرد. بنابراین بد نیست از بشقاب‌ها و رومیزی‌هایی به رنگ آبی استفاده کنید.

همچنین به یاد داشته باشید با استرس غذا خوردن نیز یکی از علل مهم دست نیافتن به زیبایی اندام خواهد بود.

در پایان​ مصرف آب و سبزیجات را در وعده‌ها و میان وعده‌های خود فراموش نکنید.

با انجام این کارهای ساده می‌توانید به زیبایی اندام خود و افراد خانواده کمک کنید.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس