بخور نخورهای فصل تابستان

مجموعه : آشپزی و تغذیه

از آنجا که در این روزها گشت و گذار در شهرها هم بیشتر می شود بهتر است با خوردن مواد غذایی مناسب آثار منفی گرما بر بدن را کمرنگ کنیم
معمولا کم آبی اولین مشکلی است که با علایم مختلفی مانند سردرد و سرگیجه گریبانمان را می گیرد اما با بالا رفتن دما بهتر است چه تغییرهایی در عادت های غذایی مان بدهیم تا مشکلات به حداقل ممکن برسند؟

 

تا می توانید آب بنوشید اما آب خنک، نه بسیار سرد: بررسی ها نشان داده اند آب خنک بیشتر از آب یخ به رفع تشنگی کمک می کند و باعث می شود بیشتر آب بخورید. البته اگر تمایلی به نوشیدن آب ندارید می توانید آبمیوه خانگی میل کنید.

 تابستان, رژیم غذایی, وعده های غذایی

آبلیمو را فراموش نکنید: در میان آبمیوه های سنتی آبلیمو مناسب ترین است زیرا هم مایعات به بدن می رساند و هم املاح. بنابراین نوشیدن یک لیوان شربت آبلیمو همراه خاکشیر به رفع کم آبی کمک می کند.

 تابستان, رژیم غذایی, وعده های غذایی

آبدوغ خیار بخورید: از آنجا که در روزهای گرم همراه آب مقدار زیادی املاح نیز از بدن دفع می شود چه بهتر که با مصرف خوراکی ای مغذی و آبداری مثل آبدوغ خیار املاح از دست رفته تان را جبران کنید.

 تابستان, رژیم غذایی, وعده های غذایی

منابع ویتامین c را در رژیم غذایی تان بگنجانید: خوردن مرکبات،میوه ها و سبزیجات مملو از ویتامینc  نظیر کیوی و انواع توت ها، کلم و گوجه فرنگی به بازتوانی بدن بعد از یک روز گرم کمک می کند.

 تابستان, رژیم غذایی, وعده های غذایی

میوه های کم قند میل کنید: تا می توانید میوه های آبدار و با قند کم را در میان وعده هایتان بگنجانید، میوه هایی مانند سیب، زردآلو، هلو، گلابی، آناناس، انبه، توت فرنگی و طالبی.

 تابستان, رژیم غذایی, وعده های غذایی

همراه غذایتان سالاد و ماست بخورید: خوردن سالاد با غذای اصلی به خصوص اگر در آن سبزی هایی مانند کاهو، خیار و گوجه فرنگی باشد، بسیار مفید است. ماست و دوغ هم از همراه غذاهایی هستند که به دلیل طبیعت سرد و مواد معدنی بسیاری که دارند، مصرفشان در روزهای گرم تابستان توصیه می شود.

 تابستان, رژیم غذایی, وعده های غذایی

مصرف روغن را به حداقل برسانید: تا می توانید میزان روغن مصرفی در طبخ غذا را کم و به جای روش هایی نظیر سرخ کردن، از روش هایی مانند کباب استفاده کنید تا میزان حرارت دیدن غذا در روغن به حداقل ممکن برسد.

 تابستان, رژیم غذایی, وعده های غذایی

وعده های غذایی تان را سبک کنید: در روزهای گرم وعده های غذایی تان را سبک میل کنید و به خصوص در وعده صبحانه میوه را نیز بگنجانید.

 تابستان, رژیم غذایی, وعده های غذایی

مواد غذایی قندی را کمتر مصرف کنید: سعی کنید میزان دریافت کربوهیدرات روزانه تان را به حداقل برسانید و از خوردن مواد غذایی که قند بالایی دارند، خودداری کنید.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس