مروری بر سنترفا

برای داشتن ازدواج موفق عصبانیت نیز لازم است!

مجموعه : بعد از ازدواج

راز یک ازدواج موفق بخشیدن است یا فریاد زدن؟

تحقیقات جدید پژوهشگران نشان داده است که راز یک ازدواج موفق، همیشه هم بخشیدن و فراموش کردن نیست. گاهی نشان دادن یک « عصبانیت صادقانه » و البته قابل کنترل بیشتر به زندگی مشترک کمک می‌کند.
اغلب گفته می‌شود بخشیدن و فراموش کردن در زندگی مشترک شیوه‌ای مطلوب‌تر است؛ اما روانشناسان بر این باورند که عصبانیت هم می‌تواند گاهی حلال مشکلات باشد. آن‌ها می‌گویند ابراز عصبانیت هم می‌تواند نقش مهمی در علامت دادن به شریک خطاکار باشد و به او نشان می‌دهد که رفتار آزاردهنده اش قابل پذیرش نیست.
شما وقتی با همسرتان اختلافی پیدا می‌کنید چه می‌کنید؟ او را می‌بخشید و سعی می‌کنید همه چیز را از یاد ببرید؟ یا اینکه بحث می‌کنید و سعی می‌کنید با داد زدن عصبانیتتان را فرو بنشانید؟
محققان می‌گویند اگر همیشه ببخشید و سعی کنید غصه و عصبانیتتان را فرو بخورید، در واقع دلخوری‌ها را انبار کرده‌اید. اما با ابراز یک نارضایتی کوتاه مدت همراه با یک مکالمه حاوی عصبانیت اما صادقانه، می‌توانید از انباشته شدن این ناراحتی و در نتیجه انفجار بعدی پیشگیری کنید و این کار در نهایت می‌تواند برای سلامت یک رابطه مشترک در درازمدت سودمند باشد.
بنابراین اگر در زندگی مشترک، لحظاتی متوجه شدید شریک زندگی‌تان بی مسئولیت، عمل می‌کند، این موضوع را با او صادقانه در میان بگذارید تا کار به عصبانی شدن‌های غیر قابل کنترل و… نکشد.
با این حال محققان معتقدند که هیچ نسخه جادویی یگانه‌ای برای رفتار مناسب در یک رابطه مشترک وجود ندارد و بهتر است هرکسی، بسته به شرایط ویژه خود، با مشورت روانشناسان، روش درست را انتخاب کند.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس