برترین رکورد داران ایرانی در جهان فوتبال

مجموعه : اخبار ورزشی

علی دایی با ۱۰۹ گل زده ملی، و کریم باقری، دیگر بازیکن ایرانی با پنجاه گل زده، در رده ۳۲ بر‌ترین گلزنان جهان است و از این حیث، بالا‌تر از بابی چارلتون، بازیکن افسانه‌ای و اسبق انگلیس است. همچنین علی کریمی با ۱۲۲ بازی ملی، بیشتر از آیالای آرژانتینی، دیوید بکهام انگلیسی و پوپسکوی رومانیایی بازی کرده؛ افزون بر اینکه جواد نکونام با ۱۱۸ از این حیث در مکان سوم قرار دارد…

البته درباره یک گل دایی و چهار گل جواد نکونام، اختلاف نظر هست، چون برخی از دیدارهای انجام شده تیم ملی از نظر فیفا، دیدار رسمی‌ نبوده و یا تیم ملی حریف از بازیکنان اصلی خود بهره نبرده است.

به گزارش «همراهان نیوز»، در عرصه جهانی فوتبال، پنج بازیکن ایران، دارای جایگاه مناسبی هستند و در سطح دنیا عرض اندام می‌کنند؛ علی دایی با ۱۰۹ گل زده ملی و کریم باقری، دیگر بازیکن ایرانی با پنجاه گل زده در رده ۳۲ بر‌ترین گلزنان جهان هستند و باقری از این حیث، بالا‌تر از بابی چارلتون، بازیکن افسانه‌ای و اسبق انگلیس است.

همچنین علی کریمی ‌با ۱۲۲ بازی ملی، بیشتر از آیالای آرژانتینی، دیوید بکهام انگلیسی و پوپسکوی رومانیایی بازی کرده است؛ افزون بر این که جواد نکونام با ۱۱۸ بازی، اندازه آندره استیونسن بازی کرده و مهدی مهدوی کیا هم با ۱۱۱ بازی ملی، هم اندازه با کارلوس والدراما بازی ملی دارد.

هم‌اکنون خالد محمد الدعایه با ۱۷۸ بازی ملی در این عرصه پیشتاز است. کلودیوسوآرز مکزیکی هم، همین تعداد بازی را دارد. علی دایی با ۱۴۹ بازی ملی، در رده دوازدهم این عرصه و چهارم آسیا قرار دارد.

رکوردداران بازی ملی جهان

۱ ـ محمد الدعایه ۱۷۸ عربستان ۲۰۰۶ تا۹۳
۲ ـ‌ کلودیو سوارز ۱۷۸ مکزیک ۲۰۰۶ تا۹۲
۳ ـ‌ احمد حسن ۱۷۵ مصر ۲۰۱۰تا ۹۶
۴ ـ‌ حسام حسن ۱۶۹ مصر ۲۰۰۶ تا ۸۵

در جمع آسیایی‌ها، ادعایه با ۱۷۸، عدنیان طالیانی اماراتی با ۱۶۴ و سامی‌ الجابر عربستانی اول تا سوم هستند و علی دایی در رتبه چهارم قرار گرفته است.

علی کریمی،‌ هشتاد و سومین گلزن دنیا

با گلی که علی کریمی‌ در آخرین بازی‌های تیم ملی فوتبال کشورمان به ثمر رساند، شمار گل‌های ملی او به ۳۸ گل رسید. اکنون علی کریمی در رتبه هشتاد و سوم بهترین گلزن‌های فوتبال دنیا در سطح جهانی است.

در این فهرست، علی دایی همچنان با به ثمر رساندن ۱۰۹ گل در رتبه اول و فرانس پوشکاش با به ثمر رساندن ۸۴ گل دوم است. پله، ستاره بزرگ فوتبال دنیا با به ثمر رساندن ۷۷ گل در رده سوم قرار دارد.

از ایران به جز علی دایی که اول است، کریم باقری با پنجاه گل در رتبه سی و دوم و علی کریمی‌ با ۳۸ گل هشتاد و سوم است؛ در جمع آسیایی‌ها بشار عبدالله، مهاجم سابق تیم ملی کویت با زدن ۷۵ گل در رده چهارم بهترین گلزنان فوتبال دنیا قرار دارد و ماجد عبدالله مهاجم سابق تیم ملی عربستان هم با زدن ۶۷ گل در رده نهم ایستاده است.

بر‌ترین گلزنان جهان:

۱ ـ علی دایی ۱۰۹ ایران
۲ ـ‌ فرانس پوشکاش ۸۴ مجارستان
۳ ـ‌ پله ۷۷ برزیل
۴ ـ‌ بشار عبدالله ۷۵ کویت
۸ ـ گرد مولر ۶۹ آلمان
۹ ـ ماجد عبدالله ۶۷ عربستان
۳۲ ـ کریم باقری ۵۰ ایران
۸۳ ـ علی کریمی ۳۸ ایران

 

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس