بررسی نرم افزار فتوشاپ

 

 

 

بررسی نرم افزار فتوشاپ

ادوبی یک شرکت آمریکایی است که عمده فعالیت آن تولید نرم افزار های گرافیکی است.در گذشته دو شرکت ادوبی و ماکرو مدیا رقیب یکدیگر بودند که بالاخره در سال 2005 شرکت ادوبی توانست ماکرو مدیا را خریداری کند و بدون رقیب در دنیای طراحی نرم افزار و به خصوص نرم افزار گرافیکی پیشتازی کند.

شرکت ادوبی محصولات زیادی را تولید کرده است.فتوشاپ نیز یکی از این نرم افزار هاست که احتمالاً نام آن به گوش شما خورده است.

فتوشاپ به معنای کارگاه عکاسی یک پردازشگر گرافیکی است.این نرم افزار با قدرت مانور فروان روی عکس برای انواع کار از قبیل ساخت ، ویرایش ، بازسازی و… عکس ها به کار می رود.

جدیدترین نسخه فتوشاپ نیز ورژن cs6 می باشد که امکانات به نسیت کامل تری نسبت به نسخه های گذشته خود ارائه می دهد.

در این نسخه یک قابلیت کاملاً جدید به نرم افزار اضافه گشته که شاید با محتوی فتوشاپ تفاوت زیادی داشته باشد اما این ویژگی یعنی قابلیت ویرایش ویدیو این نرم افزار را بیش از پیش محبوب تر خواهد کرد.

همچنین قدرت مانور در نور پردازی این ورژن بسیار افزون تر از نسخه های گذشته است که این امر به دلیل تغیر و زیبا تر شدن فیلتر های این برنامه نسبت به ورژن های گذشته آن است.

سرعت ذخیره سازی این ورژن نسبت به سایر نسخه های قبل بسیار بیشتر و محسوس شده است و می تواند پروژه های بزرگ را به راحتی و با سرعت بیشتری از نسخه های قبلی خود ذخیره سازی کند.

در این نسخه می توانید تصاویر کامل تر 3 بعدی و 2 بعدی را خلق کنید ، همچنین قدرت مانور آن برای طراحی لوگو ها و دکمه های ویژه طراحان نیز بیشتر شده است.

قابلیت روتوش که مورد علاقه همه عکاسان است با وجود پلاگین های مختلف و فراوان و فیلتر های خود فتوشاپ بیشتر گردیده تا این قشر نیز از امکانات بی نظیر جدید این نسخه بی نصیب نمانند.

قطعاً هیچگاه نخواهیم توانست که تمامی امکانات این برنامه را بازگو کنیم.چنانکه وقتی از طراحان ایرانی که سال ها در گرافیک بوده اند و به قولی با فتوشاپ زندگی کرده اند در آن می پرسیم می گویند هنوز هم نکات ریز و درشت فراوانی وجود دارد که آن ها را باید فرا بگیریم.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس