بشر تا ۲۵ سال دیگر با بیگانگان فضایی ملاقات میکند

مجموعه : مطالب جالب

بیگانگان, فضایی, ملاقات با فضایی ها ,ملاقات با آدم فضایی

بشر تا 25 سال دیگر با بیگانگان فضایی ملاقات میکند

 

تجهیزات پیشرفته، تلسکوپ‌های قدرتمند و نابغه‌های علم نجوم هنوز موفقیتی در کشف قطعی سیاره‌ای شبه‌زمینی که نشانه‌هایی از حیات را بتوان در آن دید به دست‌نیاورده‌اند، اما امید به ملاقات با بیگانه‌های فضایی، ساکنان احتمالی سیاره‌ای که هنوز کشف نشده، به انگیزه همیشگی گروهی از دانشمندان تبدیل شده‌است.
براساس گزارش فاکس‌نیوز، سث شوستاک دانشمندی در پروژه مشهور SETI است که اطمینان دارد بشر تا 25سال دیگر با بیگانه‌های فضایی ملاقات خواهد کرد زیرا به اعتقاد وی اخترشناسان تا آن زمان به اندازه‌ای سیستم‌های ستاره‌ای جدید را کشف و بررسی کرده‌اند که بتوان براساس سیگنال‌های الکترومغناطیسی بیگانه، موجودات فضایی را ردیابی کرد.

شوستاک می‌گوید: من معتقدم طی دو دهه آینده با استفاده از آزمایش‌های مختلف می‌توان موجودات بیگانه فضایی را ردیابی کرد. وی که در سمپوزیوم مفاهیم پیشرفته خلاقانه ناسا در دانشگاه استنفورد سخنرانی می‌کرد گفت تا سال 2040 باید به جای چند هزار سیستم ستاره‌ای، میلیون‌ها سیستم ستاره‌ای را بررسی کرده‌باشیم.
بخشی از اطمینان شوستاک براساس پیشرفت‌هایی است که شکارچی سیاره‌های ناسا، تلسکوپ کپلر در کشف سیاره‌های جدید داشته‌ و نشان داده کهکشان راه‌شیری مملو از سیاره‌هایی است که توانایی پشتیبانی از حیات را دارند.

شوستاک معتقد است از هر پنج سیاره یک سیاره می‌تواند قابل سکونت باشد، درصدی بسیار بالا که می‌تواند به معنی قابل سکونت بودن بیش از میلیاردها سیاره شبه‌زمینی باشد.
شوستاک می‌گوید اگر دریکی از این سیاره‌ها موجوداتی ساکن باشند، آنها نیز مانند انسان‌ها درحال زندگی بوده و سیگنال‌های رادیویی را ارسال کرده و سیگنال‌های ما را دریافت می‌کنند تا شاید کسی پیدا شده و با آنها ارتباط برقرار کند.

منبع: hamshahrionline.ir

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس