تحقیقات جدید درباره تاثیر سرکه در لاغری

سرکه معمولی  بسته به سن سرکه ممکن است اثرات مثبتی بر سلامت انسان داشته باشد و همچنین سرکه می تواند در پیشگیری از تجمع چربی در بدن و افزایش وزن موثر باشد.

 

درباره اثرات چربی سوزی و لاغر کنندگی سرکه بارها و بارها شنیده اید اما هربار یک تحقیق جدید نتایج قبلی را رد کرده است. بخصوص که خیلی وقت ها ترس از زخم معده و خوردن سرکه های غیرطبیعی با ترکیبات شیمیایی خیلی ها را نگران می کند.
اما شاید بد نباشد که بدانید در آخرین تحقیقی که انجام شده، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که سرکه معمولی (که به عنوان چاشنی سالاد در تهیه ترشی و دیگر غذاها استفاده می شود) بسته به سن سرکه ممکن است اثرات مثبتی بر سلامت انسان داشته باشد و همچنین سرکه می تواند در پیشگیری از تجمع چربی در بدن و افزایش وزن موثر باشد.
این مطالعات نشان داده است که موش هایی که در آزمایشگاه با یک رژیم غذایی پرچرب تغذیه می شوند و اسید استیک نیز به آنها داده می شود به طور واضحی چربی بدنی کمتری نسبت به دیگر موش هایی که اسیداستیک دریافت نکردند، داشتند، با این حساب می توان دریافت سرکه که حاوی اسیداستیک است در کاهش چربی های بدن موثر است.
از سوی دیگر تحقیقات انجام شده در ژاپن ثابت کرده است که سرکه های خانگی و معمولی می تواند ژن های مقابله کننده با چاقی را فعال کند.
سرکه از قدیم به عنوان دارویی برای درمان اغلب بیماری ها مورد توجه بوده و مطالعات سالهای اخیر ثابت کرده است که ماده شیمیایی اسید استیک که در سرکه موجود است می تواند در کنترل فشار خون و قند خون بسیار موثر باشد.
محققان معتقدند که اسید استیک ژن هایی را فعال می کنند که تولید کننده پروتئین خاص برای تجزیه چربی ها هستند. این عملکرد مانع از تجمع و انباشتگی چربی در بدن می شود و به طبع وزن نیز کاهش می یابد.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس