تمام دانستنی ها درباره انواع ادکلن های مردانه

عطرها دارای رایحه های مختلفی هستند که آنها را بر اساس غلظت اسانس به کار رفته، به عطرهای مردانه و زنانه تقسیم می کند.

عطرهای مردانه در نوع رایحه با عطرهای زنانه تفاوت دارند ضمن اینکه معمولا از غلظت اسانس و در نتیجه شدت رایحه بیشتری برخوردارند. به همین دلیل گاهی عطرفروشی ها از شما می خواهند برای عطرهای مردانه واژه ادوکلن را به جای عطر به کار ببرید!

دوام و ماندگاری رایحه هایی که مردان استفاده می کنند به ترتیب از کم به زیاد عبارتند از عطر، ادوتوالت و ادوکلن که فرق این محصولات تنها در میزان غلظت عصاره روغنی سازنده بوهای گوناگون آنها است.

بدیهی است هر چقدر غلظت عصاره روغنی در یک بو بیشتر باشد، ماندگاری عطر هم بیشتر خواهد بود و هر چه قدر که مقدار روغن اسانس در عطر بیشتر باشد، عطر مورد نظر گران تر و با دوام تر خواهد بود.

بر این اساس کمترین میزان غلظت روغن اسانس در ادوکلن، ۴ درصد و ادوتوالت ۸ تا ۱۵ درصد است که ماندگاری آنها را حداکثر تا ۲ ساعت تضمین می کند. پایداری و ماندگاری ادوپرتیوم (پارتیوم) با ۱۵ الی ۲۲ درصد روغن اسانس حدود ۳ الی ۵ ساعت خواهد بود.

همچنین با افزایش مقدار روغن اسانس در عطر قیمت و بهای آن نیز افزایش خواهد یافت.

غلظت روغن اسانس عطر یا پارتیوم در کلاسیک بیشتر است به طوری که گاهی اوقات غلظت آنها به ۳۰ درصد نیز می رسد و حدودا تا ۶ ساعت یا بیشتر هم دوام خواهند داشت.

قیمت این کالا هم به دلیل بالا بودن درصد روغن اسانس بیشتر از بقیه است، بنابراین پیشنهاد می شود تا از عطر یا پارتیوم کلاسیک به گونه ای استفاده شود که تاثیر و بازدهی بهتر و مطلوب تری داشته باشد. در صورتی که از یک بطری کوچک عطر خوب استفاده شود، بیش از ادوپرتیوم دوام خواهد داشت، ولی استفاده از هر کدام از محصولات بالا بستگی به ذوق و سلیقه مصرف کننده دارد.

رایحه عطر مردانه

اصولا عطر ها برای شرایط و موقعیت های مختلف طراحی و تولید می شوند تا با شخصیت، فصل، موقعیت و حالت فرد تناسب کامل داشته باشند. البته موارد دیگری از قبیل ساعت، زمان در طول روز نیز تاثیر بسزایی خواهند داشت. بنابراین، هیچ گونه استاندارد یا معیار ویژه ای برای افزایش اثر بخشی رایحه عطر وجود ندارد.بر این اساس رایحه های مردانه به گروه های: تازه (همانند رایحه های زنانه)، آروماتیک (مرکبات استوقدوس و شمعدانی ) و چوب (جلبک دریایی سدر لبنان)تقسیم بندی می شود.بر این اساس عطرها با توجه به رنگ پوست و جنس پوست به انواع مختلفی تقسیم می شود.بر همین اساس برای افرادی که پوست روشن دارند استفاده از عطرهایی که رایحه گل ها در آنها به کار رفته توصیه می شود و برای پوست های گندمی به کار بردن رایحه های oriental یا مشرق زمینی مناسب تر است. در عین حال افرادی که پوست روشنی دارند بهتر است از بوهای خنک و ترش یا خنک و تلخ استفاده کنند چون این رایحه ها با پوستشان سازگاری بیشتری دارد و دوامش هم بیشتر است.به افراد سبزه و گندمی هم رایحه های گرم و شیرین توصیه می شود.

چه فصلی، چه عطری؟

اصولا مردان تمایل دارند بوی عطر آنها از فاصله بسیار دور به مشام برسد به همین دلیل اکثر آقایان سعی می کنند عطر با رایحه تند استفاده کنند تا دوام عطر آنها افزایش یابد.

اما خوش بو بودن عطر به حجم اسانس به کار رفته بستگی دارد و دوام آن نیز به عوامل مختلفی از جمله رنگ پوست، چربی یا خشکی پوست، بستگی دارد.افرادی که پوست چربی دارند، بوی عطرشان نسبت به افرادی که پوستی خشک دارند، ماندگاری بیشتری دارد. پوست چرب و مرطوب باعث نگهداری و ماندگاری بوی عطر می شود. افرادی که پوست خشک دارند، بهتر است در صورت امکان، عطر خود را در طول روز تجدید کنند،اما در اینجا باید به این مسائل توجه داشت که عطر ها برای فصول و دما های مختلف با هم متفاوت هستند. عطر هایی که بوی خیلی قوی دارند، زمستانی هستند و عطر های دارای بوی ضعیف تر، تابستانی و دلیل اصلی این امر آن است که در زمستان به دلیل سرد تر بودن هوا تبخیر الکل عطر کمتر است و در تابستان به دلیل گرم بودن هوا تبخیر آن بیشتر است. به همین دلیل انتخاب درست عطر موجب می شود که شما بتوانید از یک عطر مناسب برخوردار شوید که هم از دوام و هم ماند گاری طولانی برخوردار است.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس