تک خانه سه بعدی جهان +عکس

مجموعه : مطالب جالب

در شهر ” کپنهاک” پایتخت کشور دانمارک یک ساختمان عجیب وجود دارد که به مانند یک عد 8 و به شکل 3 بعدی طراحی و ساخته شده است. خانه ها در این طرح به گونه ای قرار گرفتنه اند که نه بر روی هم وبلکه بیشتر در امتداد هم قرار گرفتند. نقاط مختلف این ساختمان به وسیله سطوح شیب دار به هم وصل شده و شما می توانید با یک عدد دوچرخه در تمامی ده طبقه این ساختمان حرکت کنید.

در کل این ساختمان یک کوچه با سطح شیب دار طراحی و ساخته شده است که در کل یک کوچه را تداعی می کند. این کوچه شیب دار که در طول طبقات مختلف کشیده شده است چیزی نزدیک به 150 خانه را در خود جای داده است.
این مجموعه ساختمانی که در حومه شهر کپنهاک بنا شده است دارای بخش های مسکونی و مراکز خرید و همچنین دفاتر ادرای است. با توجه به این که نور و اکسیژن بهتری در طبقات بالای ساختمان در دسترس است ، واحدهای مسکونی به بخش های بالایی منتقل شده است. در عین حال بخش های تجاری و اداری دسترسی بهتر به خروجی ها و وسایل نقلیه خواهند داشت.

یکی دیگر از نکات خاص در مورد این مجتمع ساختمانی این مسئله است که جریان هوای آزاد به راحتی در بخش های مختلف این ساختمان گردش می کند و باعث شده است تا تنفس در این مجموع بسیار راحت تر و بهتر صورت بگیرد. این مجتمع ساختمانی توانسته است توجه توریستهای فراوانی را از نقاط مختلف دنیا ، خصوصا مهندسین معمار، را به سمت خود جلب کند.
این بنا که به مساحت 65 هزار فوت مکعب ساخته شده است بزرگترین طرح بخش خصوصی در زمینه امور مسکن در کشور دانمارک بوده است که در سال 2006 میلادی آغاز شده و در دسامبر سال 2010 میلادی تکمیل شده است. هزینه کلی ساخت این مجموعه 133 میلیون دلار برآورد شده است. این طرح موفق شد تا جایزه ویژه سال 2012 موسسه معماری آمریکا نیز بدست آورد.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس