جدیدترین آمار ضریب نفوذ اینترنت/ کاربر واقعی اینترنت کیست؟

مجموعه : اخبار

جدیدترین آمارهای ارائه شده در زمینه ضریب نفوذ اینترنت گویای آن است که تا پایان سال گذشته 61.06 درصد از افراد کاربر اینترنت بوده‌اند.

به گزارش اکوفارس به نقل از ایسنا، این گونه اعلام شده است که تا پایان سال 1391 حداقل 61 درصد مردم کاربر اینترنت بوده‌اند و ضریب نفوذ اینترنت در میان مردم به 61.06 درصد رسیده است که این آمار نسبت به سال 1390 که اینترنت ضریب نفوذی 43.23 درصدی داشت رشدی 17/83 درصدی داشته است.

آمار جدید ضریب نفوذ در حالی ارائه می‌شود که همچنان تلفن همراه به عنوان یکی از برترین شیوه‌های دسترسی به اینترنت شناخته شده و این گونه عنوان می‌شود که حداقل 30 درصد از این جمعیت از طریق تلفن‌های همراه خود به دنیای مجازی متصل می‌شوند. همچنین در رده دوم این جدول شیوه اتصال از طریق ADSL قرار گرفته که حدود 10.89 درصد از کاربران را به خود اختصاص می‌دهد.

اما نکته جالب‌تر آن‌که با وجود اعلام این آمارها هنوز اتصال از طریق شیوه سنتی دایل آپ که گفته می‌شود به خاطره‌ها پیوسته همچنان 9.23 درصد از کاربران را به خود اختصاص داده و در رده سوم جدول قرار می گیرد که البته این شیوه در آمار شش ماه اول سال 91 دومین راه اتصال به اینترنت بود.

بنا بر آمارهای ارائه شده، اتصال از طریق شبکه فیبر نوری چهارمین شیوه محبوب ایرانیان برای دسترسی به اینترنت است که 8.13 درصد از آمار را به خود اختصاص می دهد. همچنین 2.7 درصد از کاربران هم از طریق وایمکس به اینترنت دسترسی دارند.

اما در این گزارش‌های ارائه شده جای چندان سوال وجود دارد که اولین این سوال‌ها آن است که تعریف ارائه‌کنندگان این آمار از کاربر اینترنت به چه شکل بوده است که این گونه عنوان شده که بالغ بر 61 درصد جمعیت کاربر اینترنت به شمار می‌روند، آن هم در شرایطی که هنوز دسترسی مردم به ADSL، وایمکس و یا شبکه فیبر نوری خیلی گسترده نیست و به همین دلیل نمی‌توان مدعی شد که کاربران به طور دائم دسترسی به اینترنت پر سرعت دارند.

درآماری که پیش از این درباره شش ماهه اول سال 91 ارائه شده بود هم این گونه اعلام شده بود که 59.50 درصد مردم کاربر اینترنت بوده‌اند.

بنا برآمارهای ارائه شده از سوی مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت (متما) در حال حاضراز میان جمعیت کشور 45 میلیون و 884 هزار نفر کاربر اینترنت به شمار می‌روند که از این میان هشت میلیون و 186 هزار نفر از طریق ADSL، 22 میلیون و 629 هزار نفر از طریق تلفن همراه، شش میلیون و 934 هزار نفر از طریق دایل آپ، دو میلیون و 27 هزار نفر از طریق وایمکس و شش میلیون و 106 هزار نفر از طریق شبکه فیبرنوری به اینترنت دسترسی دارند.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس