خبر خوش،ویندوز فون ۸ از فارسی پشتیبانی می کند

مجموعه : اخبار

یکی از مشکلات بزرگی که کاربران موبایل های هوشمند ویندوز فونی تا کنون با آن دست به گریبان بودند، عدم پشتیبانی از زبان فارسی بود. این امر باعث شده بود که نه تنها مشاهده سایت های فارسی در این اسمارت فون ها سخت (اگر نگوییم غیرممکن) شود، بلکه کاربران این موبایل ها در ارسال اس ام اس هم دردسر داشتند و این مشکل حتی در ویندوز فون 7‪.‬5 هم همچنان باقی بود.

  اما شب گذشته مایکروسافت در کنفرانس معرفی ویندوز فون 8 وعده داد که سیستم عامل موبایل جدید این شرکت از ۵۰ زبان پشتیبانی می کند که باعث امیدواری فارسی زبان ها شد. و اکنون این شرکت با انتشار پستی در وبلاگ رسمی خود، این امید را با اطمینان همراه کرده و اعلام کرد که زبان فارسی هم به صورت رسمی جزو این لیست ۵۰ تایی خواهد بود.

مایکروسافت در وبلاگ ویندوز فون می گوید:

ما تماس های فراوانی را از طریق توییتر داشتیم که سوال می کردند «چه زمانی تلفن من زبان عربی را پشتیبانی می کند؟ فارسی؟ ترکی؟» همچنین در بخش پیشنهاد امکانات برای ویندوز فون ، درخواست این زبان ها در صدر لیست قرار داشت.
خوشحالیم که بگوییم این زبان ها هم اکنون به ویندوز فون آمده اند. در حقیقت، ویندوز فون هشت از ۵۰ زبان پشتیبانی خواهد کرد، که با این کار پوشش جغرافیایی زبان های آن نسبت به ویندوز فون 7‪.‬5 دوبرابر خواهد شد.
با توجه به امکانات فراوان و بعضا خارق العاده ای که دیشب شاهد معرفی آنها بودیم، و همچنین پشتیبانی کامل زبان فارسی، به گمانم دیگر با یک محصول مطلوب برای کاربر ایرانی روبرو خواهیم بود

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس