خودرو خود را با گوشی هوشمند پارک کنید

مجموعه : سخت افزار

شرکت خودروسازی Volvo به تازگی فناوری را معرفی کرده است که رانندگان می توانند به آسانی خودرو خود را پارک کنند. به کمک این فناوری فقط کافی است که خودرو خود را در محل پارک نگه دارید و با فشردن کلیدی از روی گوشی هوشمند آن را پارک کنید. البته در حال حاضر از این فناوری فقط بر روی خودروی آزمایشی Volvo استفاده شده است و تا مدت ها بر روی دیگر وسایل نقلیه قابل استفاده نمی باشد.

بر خلاف شرکت گوگل که خودروی بدون راننده آن از سیستم LIDAR برای مسیر یابی کمک می گیرد و با استفاده از نقشه محیط جهت یابی می کند ، محصول Volvo از تنظیمات و دستگاه های ساده تری بهره می گیرد. این تنظیمات که Vehicle 2 Infrastructure نامیده می شوند می توانند با کمک سنسورهایی مسیر را تشخیص دهند و خودرو را در مسیر حرکت دهند. سنسورهای موجود می توانند مکان مناسب برای پارک ماشین را مشخص نمایند و بدون راننده در آنجا پارک کنند.

البته این اولین تجربه شرکت Volvo در زمینه خودرو های بدون سرنشین نمی باشد. این شرکت در گذشته نیز بر روی پروژه Road Train کار می کرده است که در آن خودرو های بدون راننده می توانستند به سرعتی معادل با ۵۵ مایل در ساعت دست پیدا کنند. در پروژه دیگری خودروها قادر هستند دیگر وسایل نقلیه و عابران پیاده را تشخیص داده و در مواقع لزوم بدون دخالت شخص ترمز کنند.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس