دکوراسیونی با نشاط و انرژی بخش با رنگ بنفش

مجموعه : دکوراسیون

اگر در زندگی خواهان آرامش هستید و می خواهید این آرامش را در فضای خانه بیابید از رنگ بنفش استفاده کنید. این رنگ خاصیت های زیادی دارد که به وسیله ی آن می توانید ثروت را به طرف خود جذب کنید. رنگی جیغ، با نشاط و انرژی بخش که آرامش زیادی را به بیننده القا می کند. پس از رنگ بنفش استفاده کنید.

چطور از رنگ بنفش استفاده کنیم؟

*  ترکیب بنفش پررنگ با کمی قرمز حس گرمای دوست‌داشتنی را به فضا القا می‌کند.

*  بنفش روشن به خودی خود به رنگی رمانتیک تعبیر می‌شود پس اگر قصد دارید فضا را رمانتیک کنید در استفاده از این رنگ تردید نکنید.

*  اگر می‌خواهید از بنفش یک رنگ زنانه بسازید بهتر است آن را با صورتی ترکیب کنید. چنین تلفیقی صددرصد زنانه است و بهتر است در اتاق دختر خانم‌ها استفاده شود.

*  برای برانگیختن حس احترام و مقبولیت ترکیبی از بنفش پررنگ با سیاه  یا خاکستری تیره توصیه می‌شود.

*  بنفش و زرد کنار یکدیگر ترکیبی را به وجود می‌آورند که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند پس اگر هدفتان ساختن فضایی با گیرایی و بنزه است، از تلفیق این دو رنگ استفاده کنید.

بنفش ثروتمند

بنفش رنگی بسیار قوی است که از آن به عنوان نماد ثروث و موفقیت در امورمالی یاد می‌شود. وفاداری و موقعیت اجتماعی قابل توجه از دیگر خصیصه‌های این رنگ هستند. بنفش همچنین به دلیل اینکه در بیشتر گل‌ها دیده می‌شود، رنگی است که از آن به زندگی و انرژی هم تعبیر می‌شود.

بنفش تلفیقی از حس سرما و گرما است و درست به همین دلیل می‌تواند بسته به رنگ دیگری که با آن ترکیب می‌شود ویژگی‌های مختلف و متفاوتی داشته باشد. پس اگر شما رنگ‌ها را بشناسید می‌توانید ترکیب جذابی از بنفش با آنها خلق کنید.

بنفش جزء آن دسته رنگ‌هایی است که شاید کمتر در اتاق نشیمن و غذاخوری و فضاهای رسمی استفاده شود. اما استفاده از این رنگ به طور متعادل در آشپزخانه می‌تواند جالب توجه باشد. فقط کافی است جزئیاتی با رنگ بنفش را به آشپزخانه اضافه کنید تا انرژی را به این قسمت از خانه هم آورده باشید. البته استفاده از رنگ بنفش در آشپزخانه می‌تواند فراتر از جزئیات باشد و در رنگ پرده‌ها هم به چشم بیاید. اثرهای هنری بنفش رنگ هم اگر از در و دیوار آشپزخانه آویزان شوند جذاب خواهند بود. اگر هم خیلی دسترسی به این چیزها ندارید راه دوری نروید. یک گلدان را هر روز با ارکیده‌های تازه بنفش پرکنید تا مثل یک ستاره در آشپزخانه شما بدرخشد.

اگر می خواهید رنگ بنفش به طبیعت نزدیک تر باشد و با این رنگ فضایی طبیعی در خانه خود بسازید می توانید آن را با بژ  یا سبز ترکیب کنید. گذاشتن گیاهی سبز رنگ به خودی خود برای نزدیک کردن این رنگ به طبیعت کافی است.

بنفش جزء آن دسته از رنگ‌های تلفیقی است که مختصات متضادی را همزمان با هم داراست. تلفیقی از قرمز گرم و آبی سرد و البته سایه‌هایی از اغلب رنگ‌ها که در بطن رنگ بنفش وجود دارد.

با توجه به خصوصیات رنگ بنفش می‌توانید از این رنگ در فضا های مختلف استفاد‌ه‌های متفاوتی بکنید. فقط کافی است ترکیبات آن را بشناسید.

در بنفش مایل به قرمز شما گرمای فوق‌العاده‌ای را احساس می‌کنید. این برداشت در رنگ قهوه‌ای سیر مایل به قرمز هم وجود دارد که در نمای کلی بنفش به نظر می‌رسد اما در عین حال که رنگ بنفش به سمت آبی بودن پیش می‌رود سردی رنگ هم کم‌کم به چشم می‌آید

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس