راهکارهایی برای جلوگیری از افزایش قند خون

خواه شما به دیابت دچار باشید، خواه دچار اضافه وزن باشید یا به هر حال بخواهید از مشکلاتی که ممکن است در آینده برای شما پیش بیاید جلوگیری کنید، با به کارگیری شیوه هایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم می توانید سطح قند خون و انسولین را در حد اعتدال حفظ کنید.

– مصرف فرآورده های لبنی را بیشتر کنی

حداقل دو وعده در روز از فرآورده های لبنی کم چرب استفاده کنید (هر وعده می تواند به میزان یک لیوان شیر بدون چربی یا یک درصد چربی یا یک قالب ماست ۱۷۵ گرمی باشد).

تحقیق و پژوهشی که روی سه هزار نفر صورت گرفت نشان داد احتمال ابتلا به دیابت و مشکلات انسولینی در افرادی که اضافه وزن دارند اما فرآورده های لبنی نیز مصرف می کنند، نسبت به افرادی که مصرف لبنیات در سبد غذایی شان جایی ندارد، تا ۷۰ درصد کمتر خواهد بود. از نتایج به دست آمده از این تحقیق مشخص شد؛ لاکتوز، پروتئین و چربی موجود در این فرآورده ها با سیر کردن شما و کند کردن روند تبدیل قند غذا به قند خون، باعث بهبود قند خون شما می شود.

– مصرف فیبر را بیشتر کنید

هنگام خرید نان دقت کنید که نان حداقل ۳ گرم فیبر و ۳ گرم پروتئین داشته باشد. کربوهیدرات های پیچیده این نوع نان ها فرآیند جذب گلوکز به بدن را کند می کند و افزایش سطح انسولین را کاهش می دهند. علاوه بر آن مصرف فیبر و پروتئین باعث می شود معده شما تا مدت طولانی احساس خوبی داشته باشد.

– سبزی مصرف کنید

به عنوان مثال برای شام سالاد اسفناج سرو کنید. اسفناج سرشار از منیزیم است. تحقیقات نشان داده است؛ این ماده می تواند به جلوگیری از پیشرفت دیابت نوع دوم کمک کند. تحقیق دیگری که روی خانم ها صورت گرفت حکایت از این داشت که مصرف بالای منیزیم (که در ماهی، سبزی های دیگر، آووکادو و خشکبار نیز یافت می شود) خطر دیابت را تا حدود ده درصد کاهش می دهد. در خانم هایی که دچار اضافه وزن بودند این میزان ۲۰ درصد بود.

– دارچین بخورید

بیماران دیابتی نوع دوم که برای این آزمایش داوطلب شدند خواستند برای مدت ۴۰ روز، روزی یک تا شش گرم دارچین مصرف کنند. از نتیجه این آزمایش برآمد؛ افرادی که این ادویه خوشبو را مصرف کرده اند، سطح قند خونشان از ۱۸ الی ۲۹ درصد، بسته به میزان مصرف شان کاهش یافته است.

– چربی را از رژیم غذایی خود حذف کنید

چربی اشباع شده را کاهش دهید. دلیل این که شما باید از این چربی خودداری کنید بسیار ساده و واضح است. دانشمندان آمریکایی سه هزار نفر را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند؛ آنهایی که در قند خون خود دارای بالاترین سطح چربی اشباع شده هستند احتمال ابتلا به دیابت در آنها دو برابر است.

– تحرک داشته باشید

هر روز دو کیلومتر پیاده روی داشته باشید. تحقیق گسترده ای که در آمریکا صورت گرفت حاکی از این بود که پیاده روی خطر مرگ ناشی از دیابت را تا بیش از یک سوم کاهش می دهد. خواه باور کنید، خواه نکنید اما اگر در هفته، ده کیلومتر پیاده روی داشته باشید تقریبا تا ۴۰ درصد احتمال مرگ ناشی از بیماری های قلبی و دیابت را در خود کاهش می دهید. دلیل آن چیست؟ پیاده روی سلول های شما را نسبت به انسولین پذیراتر می کند که این کار باعث کنترل بهتر قند خون می شود. همچنین سطح کلسترول خوب را افزایش می دهد.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس