راه انداری سایت اینترنتی برای معرفی افراد خلافکار

مجموعه : اخبار

در این سایت نام و عکس افرادی که به انواع فساد متهم شده اند و نیز مجازات هایی که برای این افراد در نظر گرفته شده، منتشر شده است.

 

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، تب و تاب افشاگری در دنیا هر روز داغ تر می شود و انواع و اقسام رسانه ها در تلاش هستند تا با انتشار اسناد یا اسامی افراد خاص، شهرتی برای خود دست و پا کنند. در عجیب ترین نوع از این قبیل رسانه ها، یک سایت اینترنتی در اندونزی اقدام به انتشار نام افرادی که به خاطر انواع فساد متهم شده اند، کرده است.

این سایت اینترنتی با الهام از سایت مشهور ویکیپدیا، نام «کوروپدیا Korupedia» یا همان «دائره المعارف نام افراد فاسد» را بر خود نهاده و از زمان راه اندازی آن در 19 ژوئن، ظرف یک هفته یک میلیون و 900 هزار نفر بازدیدکننده داشته است.

در این سایت نام و عکس افرادی که به انواع فساد متهم شده اند و نیز مجازات هایی که برای این افراد در نظر گرفته شده، منتشر شده است که با توجه به علاقه مردم این کشور به کسب اطلاع از این موضوع، بازتاب بسیاری زیادی در جامعه و رسانه های این کشور داشته است.

بر اساس شاخص تلقی از فساد که سازمان شفافیت بین المللی آن را تعیین می کند، اندونزی یکی از فاسدترین کشورهای جهان محسوب می شود و شاید این موضوع تلاشی برای تقبیح این رفتار در این کشور شرق آسیا باشد.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس