رشد ۳۳ درصدی سود هواوی در سال ۲۰۱۲

مجموعه : اخبار

 

 

هواوی امروز جزئیات مربوط به بازده مالی شرکت در سال مالی 2012 را منتشر کرد. مدیرمالی این شرکت چینی اعلام نمود که سود خالص هواوی در سال 2012 نسبت به سال گذشته 33 درصد رشد داشته و به 15.4 میلیارد ین (2.5 میلیارد دلار) رسیده است. این گزارش درست زمانی ارائه می‌شود که تولیدکنندگان مطرح و قدیمی تلفن هوشمند همچون HTC، نوکیا و سونی با مشکلات جدی در بازار روبرو هستند.

هواوی در سال 2012 توانسته 2.5 میلیارد سود خالص داشته باشد و این در حالی است که سود این شرکت در سال 2011 برابر 1.9 میلیارد دلار بوده است.

هواوی در نمایشگاه CES امسال اعلام نمود که درآمد این شرکت در سال 2012 حدود 8 درصد رشد داشته و به 220.2 میلیارد ین معادل 35.4 میلیارد دلار رسیده است. آنها همچنین پیش‌بینی کرده‌اند که در سال 2013 درآمد شرکت 12 درصد رشد داشته باشد.

هواوی یک کمپانی چینی خصوصی است اما مدیر مالی این شرکت اعلام نمود که شرکت مشکلی با سهامی عام شدن ندارد.

این تولید کننده چینی همچنین اعلام نمود که تقاضا برای محصولات هواوی در اروپا، آسیا و افریقا بسیار قوی بوده، اما به دلیل مشکلات بین دولت‌های امریکا و چین، آنها نتوانسته‌اند تلفن‌های خود را وارد بازار امریکا کنند. در ماه اکتبر، کنگره ایالات متحده امریکا دو شرکت هواوی و ZTE را به عنوان شرکت‌های تحدیدآمیز از نظر امنیت ملی برچسب زد و هرچند هواوی رسما اتهام کنگره را تکذیب کرد اما از آن زمان محصولات این دو شرکت در بازار امریکا عرضه نشدند.

مدیرمالی هواوی همچنین به رویترز اعلام نمود که دغدغه‌های امنیتی امریکایی‌ها تاثیری در فروش محصولات این شرکت در بازارهای دیگر نخواهد داشت. Meng گفت: طی 20 سال اخیر ما هرگز مشکل امینتی نداشته‌ایم.

 

 

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس