رونمایی نیسان از مدل اولیه اتومبیل مسابقه الکتریکی ZEOD RC

مجموعه : اخبار

نیسان به تازگی از نمونه اولیه ماشین مسابقه ZEOD RC پرده برداری کرده است که قرار است نمونه اصلی آن در سال ۲۰۱۴ روانه بازار شود. پروژه ساخت این ماشین که توسط بن باولبی، مدیرعامل نیسان کلید خورده  با ورود مهندسانی از ایالات متحده، اروپا و ژاپن در حال تکمیل شدن است.

به گزارش دنیای فناوری اطلاعات ؛ نمونه اولیه این این ماشین که در مسابقات ۲۰۱۴ Le Mans 24 Hour پرده برداری شده است قرار است زیر نظر تیم Automobile Club de l’Ouest’s وارد این مسابقات شود و در ماه فوریه سال جاری به رقابت با سایرین بپردازد. اگر علاقه مندید در مورد این خودرو اطلاعات بیشتری به دست آورید می توانید به کانال یوتیوب این محصول مراجعه کنید.

نیسان می گوید این اولین بار است که از تکنولوژی باتری های الکتریکی در اتومبیل های مسابقه استقامتی استفاده می شود و این می توان اطلاعات مهمی در مورد توسعه نسل آینده اتومبیل های ورزشی در اختیار ما بگذارد و علاوه بر این از تولید گاز های گلخانه ای هم بکاهد. بد نیست بدانید ما تنها با یک ماشین الکتریکی روبرو نیستیم بلکه راننده می تواند در بین دو حالت الکتریکی و بنزینی سویچ کند و از این اتومبیل به عنوان یک اتومبیل جاده نیز استفاده نماید. البته به جزء فناوری الکتریکی این ماشین فناوری های دیگری نیز در راه است که هنوز در حال تست شدن می باشند.

با این وجود هنوز فناوری های باتری این اتومبیل به اندازه کافی پیشرفته نیست تا در مسابقات Le Mans 24 Hour شرکت کند. اما فرایند تست تا بیش از ۱۲ ماه ادامه خواهد یافت که در این مدت مدل اولیه تغییراتی را به خود خواهد دید. از این به بعد باشد شاهد قوانینی برای ورود اتومبیل های الکتریکی به میدان مسابقه باشیم، چرا که با وجود نیسان این امر در حال تحقق یافتن است.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس