رکورد بزرگ‌ترین پیتزای جهان شکسته شد+عکس

مجموعه : اخبار
یک گروه ایتالیایی رکورد درست‌کردن بزرگ ترین پیتزای گِرد جهان با قطر ۹ / ۴۰ متر و مجموعاً ۶۵ / ۱۲۶۱ متر مربع را به نام خود به ثبت رساند.

به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، این رکورد روز پنج شنبه در محل نمایشگاه بین‌المللی رم از سوی نمایندگان کتاب مرجع رکوردهای جهان (گینس) به ثبت رسید.

“دوویلیو ناردی” طراح و سرپرست گروه پنج نفره تهیه بزرگ‌ ترین پیتزای جهان، به خبرنگار ایسنا گفت: تیم پنج نفره ما برای تهیه بزرگ‌ترین پیتزای جهان که نام “اوتّاویا” را به آن دادیم سی و شش ساعت وقت صرف کرده است.

وی گفت: البته بیست نفر دیگر نیز تیم پنج نفره ما را ازطریق حمل مصالح مورد نیاز برای تهیه پیتزا همراهی کردند.

ناردی در ادامه گفت: آخرین رکورد تهیه بزرگ‌ترین پیتزا مربوط به سال ۱۹۹۰ می‌باشد که در شهر نوروود آفریقای جنوبی ساخته شد و ۴۰ / ۳۷ متر قطر داشت.

وی تصریح کرد: پیتزای ساخته‌شده از سوی گروه ما علاوه بر شکستن رکور از نقطه نظر قطر، دارای ویژگی خاص دیگر می‌باشد و آن هم این‌که برای درست‌کردن آن از آرد بدون گلوتن برای افرادی که مبتلا به عدم تحمل گلوتن هستند، استفاده شده است.

ناردی اضافه کرد: برای درست کردن این پیتزا از نه هزار کیلوگرم آرد بدون گلوتن، چهارهزارو پانصد کیلوگرم آب، یکصدوسی و پنج کلیوگرم خمیرمایه، چهارهزار کیلوگرم گوجه فرنگی، چهار هزار کیلوگرم موتزارلا (پنیر پیتزا)، یکصد ونود کیلوگرم روغن، ششصد وهفتاد و پنج کیلوگرم مارگارین، دویست و پنجاه کیلوگرم نمک، یکص وبیست و پنج کیلوگرم پنیر پارمیجانو و ۲۵ کیلوگرم سرکه بالسامیکوی مودنا استفاده شده است.

وی افزود: وزن این پیتزا افزون بر بیست و سه هزار و دویست و پنجاه کیلوگرم بوده و از پنج هزار و دویست و سی و چهار قطعه تشکیل شده است که به‌هم چسبانده شده‌اند و سپس توسط همگی باهم در محل نصب، توسط دستگاه‌های ویژه یعنی نیزه‌های گرمایش‌زا که حرارتی معادل ۳۰۰ تا ۵۰۰ درجه سانتی‌گراد تولید می‌کنند و مخصوصاً برای این منظور طراحی شده‌اند، پخته شده است.

برش‌هایی از این پیتزا پس از ثبت رکورد بین حاضران و تماشاگران پخش شد و بخش اعظم دیگر به‌صورت بسته‌بندی به بنیاد مواد غذایی که وظیفه پخش آن در میان انجمن‌های خیریه را برعهده گرفته است، ارایه شد.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس