زمان خرید و فروش سهام عدالت اعلام شد

مجموعه : اخبار

رئیس سازمان خصوصی سازی آخرین وضعیت سهام عدالت را تشریح و زمان خرید و فروش این سهام را اعلام کرد.

محمد رحیم احمدوند: آخرین وضعیت سهام عدالت را مورد توجه قرار داد و گفت: حدود ۴۵ میلیون نفر مشمول دریافت سهام عدالت هستند که از این میزان ۴۱ میلیون و ۷۶۷ هزار نفر اقدام به تکمیل فرم کردند و ۴۰ میلیون و ۵۱۴ هزار نفر سهامدار نهایی شناخته شده‌اند…

وی افزود: براساس مجوز سازمان خصوصی‌سازی باید به شش دهک، معادل ۴۵ میلیون نفر سهام عدالت پرداخت می‌شد که از سال ۸۵ تا ۹۰ ، ۴۵ میلیون فرم دریافت اطلاعات توزیع شد و تا آذرماه ۹۱ ،۴۱ میلیون و ۷۶۷ هزار نفر به تکمیل فرم اقدام کردند.

وی با بیان اینکه مهلت ثبت نام نهایی از دارندگان دعوت‌نامه سهام عدالت در تعاونی‌های شهرستانی و استانی تا ۷ دی ماه تمدید شد، ادامه داد: به دارندگان دعوت ‌نامه سهام عدالت تا ۷ دی ماه مهلت داده شد تا با مراجعه به تعاونی‌های استانی نسبت به ثبت نام نهایی خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مراحل نهایی تکمیل فرم سه میلیون مشمول دیگر در حال انجام است تا اقدامات واگذاری سهام عدالت به ۴۵ میلیون نفر انجام شود.

احمدوند در خصوص سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی گفت: تاکنون ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر برای دریافت سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی ثبت نام کرده‌اند که پس از بررسی این فرم‌ها مشخص شد ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر، مشمول دریافت سهام عدالت هستند که با در نظر گرفتن عرف هر خانوار ۳.۵ نفر، حدود ۸ میلیون نفر را شامل می‌شوند.

رئیس سازمان خصوصی سازی در مورد زمان خرید و فروش سهم عدالت گفت: طبق ماده ۱۰۰ قانون برنامه پنجم توسعه از سال ۸۷ به بعد توزیع سود بین دارندگان سهام عدالت ممنوع شد و سودهای دریافتی باید بابت اقساط به خزانه واریز می‌شد.

وی اضافه کرد: به این ترتیب به اندازه اقساطی که واریز شده و با در نظر گرفتن تخفیف۵۰ درصدی دو دهک اول، سهام عدالت قابل خرید و فروش می‌شود البته ابتدا باید شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی وارد بازار سهام شوند.

وی در مورد زمان ورود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به فرابورس گفت: شرکت‌های سرمایه گذاری استانی قرار است وارد فرابورس شوند که اقدامات آن در حال انجام است تا بعد از افزایش سرمایه وارد فرابورس شوند به این ترتیب به محض ورود این شرکت‌ها به بازار سهام و متناسب با اقساط واریزی و در نظر گرفتن تخفیف‌ها، اقدام به آزادسازی سهام خواهیم کرد.

احمد‌وند ارزش سهام عدالت را مورد توجه قرار داد واعلام کرد: ارزش سهام عدالت که به نرخ اسمی هر برگ یک میلیون تومان به مردم واگذار شده بود، در حال حاضر به بیش از ۲ تا ۳ میلیون تومان رسیده است.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس