شیوه تعیین ضریب حقوق کارمندان و فرهنگیان ابلاغ شد

مجموعه : اخبار

نحوه تعیین ضریب حقوق کارمندان و میزان حداقل و حداکثر حقوق مستخدمین شاغل، بازنشستگان، وظیفه بگیران و فرهنگیان در سال ۹۱ به ادارات کل سراسر کشور ابلاغ شد.

‘وحید کیارشی’ معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در بخشنامه ای شیوه تعیین ضریب حقوق کارمندان و فرهنگیان را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه که براساس مصوبه شماره ۵۸۴۰۴ ت ۴۸۰۹۳ ه مورخ ۲۷ خردادماه سال ۹۱، هیأت وزیران تنظیم شده، آمده است: ضریب حقوق سال ۹۱ مشمولین قانون خدمات کشوری، هشتصدو پنج (۸۰۵) و اعضاء هیأت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، یازده هزار و چهارصد و شصت (۱۱۴۶۰) ریال است.

طبق این بخشنامه، امتیازات سنوات خدمت، تجربه مربوط و مشابه، دوره های آموزشی طی شده و سوابق خدمت در مشاغل مدیریتی و سرپرستی کارکنان در سال ۱۳۹۰ با توجه به جدول شماره ۳ و تبصره ۱ بند ۶ فصل دوم دستورالعمل شماره ۱۴۵۹۳/۲۰۰ مورخ ۲۱/۲/۸۸ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور منضم به بخشنامه شماره ۸/۷۱۰ مورخ ۲۲/۲/۸۸ به تاریخ ۱/۱/۹۱ قابل احتساب است.

براساس این گزارش، طبق ماده ۹۰ قانون بودجه سال ۹۱، افزایش ریالی از تفاوت تطبیق درج شده در احکام حقوقی کارمند کسر نخواهد شد و تفاوت مذکور در حکم حقوق ثابت باقی خواهد ماند و همچنین حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران در سال ۹۱، به میزان پانزده (۱۵) درصد افزایش می یابد.

این گزارش می افزاید: حداقل و حداکثر حقوق و فوق العاده های مستمر شاغلین، بازنشستگان و وظیفه بگیران موضوع ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری به ترتیب (۳۹۲۱۵۰۰) و (۲۷۴۵۰۵۰۰) ریال خواهد بود.

پرداخت فوق العاده اضافه کار ساعتی به کارمندان با رعایت بند ۱۴ مصوبه هیأت وزیران تابع دستورالعمل ابلاغی خواهد بود.فوق العاده مأموریت روزانه داخل کشور کارمندان که به عنوان مأمور برای انجام وظیفه موقت به خارج از حوزه شهرستان محل خدمت خود اعزام می شوند و ناچار به توقف شبانه هستند تا میزان حداقل حقوق و مزایا به مأخذ یک بیستم و نسبت مازاد آن به مأخذ یک پنجاهم و در سقف اعتبارات مصوب قابل پرداخت خواهد بود و سایر موارد مطابق آیین نامه فوق العاده روزانه، موضوع بند(ث) ماده ۳۹ قانون استخدام کشوری و اصلاحات بعدی آن صورت می گیرد.

به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در صورت عدم توقف شبانه در محل مأموریت پنجاه(۵۰) درصد فوق العاده مأموریت روزانه قابل پرداخت است.در زمان حاضر بیش از یک میلیون و یکصد هزار نفر در آموزش و پرورش اشتغال دارند که از این تعداد حدود ۷۰۰ هزار نفر معلم هستند.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس