عینکی که صداها را ترجمه کرده و جلوی چشمان شما نمایش می‌دهد

http://www.3enterfa.com/wp-content/uploads/2012/07/ntsnmfaasd-580x337.png

در این هفته مخترعی به نام Will Powell با در نظر داشتن تکنولوژی نمایش‌گر روی صورت پروژه‌‌ای جالب انجام داده است. تقریبا‌‌ً می‌شود گفت که ترجمه‌ی آنی درست جلوی چشمان شخص! این مخترع خلاق با الهام از پروژه‌ی عینک گوگل چنین کاری کرده است.

کاری که Powell انجام داده این است که قطعات و اجزای مختلفی را با هم ترکیب کرده تا کار کند که وقتی طرف مقابل جمله‌ای می‌گوید، ترجمه‌ی آن به هر زبانی که شما بخواهید درست جلوی چشمان شما نمایش داده شود. بله، این کار به کمک عینک گوگل انجام شده است.

برای دیدن کلیپ ویدیویی کار این مهندس به یوتیوب مراجعه کنید. در این ویدیو مشاهده می‌کنید که هنگام بازی شطرنج، چه طور عینک صدای شخص را ترجمه می‌کند.

در این پروژه از دو برد Raspberry Pi، یک هدست Vuzix Star 1200 و یک میکروفون Jawbone استفاده شده است. کمپانی Jawbone در زمینه‌ی تولید انواع میکروفون، ایرفون (هدفون و هدست روی سر قرار می‌گیرند ولی ایرفون مثل هندسفری درون گوش قرار می‌گیرد) و ترکیب ایرفون و میکروفون فعالیت می‌کند. Vuzix Star 1200 یک هدست واقعیت افزوده است که بعد از IFA سال ۲۰۱۱ در مورد آن نقد و بررسی انجام شد.

منظور از Raspberry Pi نیز کامپیوتری بسیار کوچک است که با استفاده از قطعاتی بسیار ارزان قیمت ساخته شده و کاربرد بسیار وسیعی در پروژه‌های مختلف دارد.

و ترکیب این کامپیوتر کوچک با هدست و میکروفون مذکور، یک ماشین ترجمه‌ی آنی ایجاد کرده است. Powell در چندین پروژه‌ی مشابه دیگر هم شرکت داشته و باید منتظر دیگر ابتکارات این مخترع خلاق باشیم.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس