لیست جالب از پیشگویی های اشتباه در تاریخ

همه که میشل دی نستردام یا همان نوسترآداموس نمی شوند. البته پیشگویی های خود میشل هم یک خط در میان درست و غلط از آب درمی آمد. به هر حال به جز او خیلی های دیگر نه براساس رمل و جادو که براساس عقل خودشان خواسته اند چیزهایی را پیش بینی کنند. ولی نشده!

۱۰ نمونه از معروف ترین شان را بخوانید:

۱-هر چیزی که می توانست اختراع شود تا به حال اختراع شده است! این جمله را چارلز اچ دوئل یکی از سردمداران دولت آمریکا در سال ۱۸۹۹ عنوان کرده است.

۲-دموکراسی تا سال ۱۹۵۰ از بین خواهد رفت! جمله ای که لانگدون دیویس در کتاب خود «تاریخ کوتاهی از آینده» در سال ۱۹۳۶ عنوان کرده است.

۳-انسان ها لااقل تا پنجاه سال دیگر قادر به پرواز نیستند! این جمله را ویلبر رایت به برادرش اولیور رایت در سال ۱۹۰۱ گفت اما ۲ سال بعد پرنده ماشینی ساخت آنها با موفقیت از آزمون پرواز، سربلند بیرون آمد.

۴-خانم ها هیچ گاه حق رای پیدا نخواهند کرد! گراور کلیلوند رییس جمهور آمریکا این جمله را در سال ۱۹۰۵ عنوان کرد.

۵-ما اولین و بی شک آخرین افرادی هستیم که این مکان را دیده ایم و کسی پس از ما به اینجا نخواهد آمد! جمله که ستوان ژوزف ایوس، پس از بازدید از گراند کانیون (یک تنگه رنگارنگ بریده شده توسط رودخانه کلرادو و واقع در ایالت آریزونا ایالات متحده) در سال ۱۹۶۱ به زبان آورد.

۶-با وجود بیش از پنجاه مدل اتومبیلی که خودروسازان ژاپنی راهی به بازار جهانی این صنعت پیدا کند! نوشته ای در مقاله «بیزینس ویک» منتشر شده در ۲ آگوست ۱۹۶۸٫

۷-از روی لب های من بخوانید هیچ مالیات جدیدی وضع نخواهد شد! جرج بوش پدر این جمله را در سال ۱۹۸۸ به زبان آورد.

۸-بی خیال من شوید! محال است لااقل تا زمانی که من زنده ام، زنی نخست وزیر بشود! مارگارت تاچر این جمله را ۲۶ اکتبر ۱۹۶۹ گفت که کاملا در اشتباه بود چون خودش نخست وزیر شد!

۹-خب قطعا با یک نگاه به صورت این مرد، خواهید فهمید که او چهره یک رییس جمهور را ندارد! جمله ای که مدیر اجرایی یونایتد آرتیست وقتی رونالد ریگان را که بازیگر تازه نفسی بود، برای فیلم «بهترین مرد» در سال ۱۹۶۴ در نقش یک رییس جمهور نپذیرفت، بر زبان آورد.

۱۰-من از این مزخرفی که اسمش را علم گذاشته اند، خسته ام، به گمانم دیگر وقتش رسیده تا از صرف میلیون ها دلار هزینه برای ارتقاء علم جلوگیری کنیم، چون علم دیگر بیش از این پیشرفت نخواهد کرد! سیمون کامرون سناتور آمریکایی طی سخنرانی در انستیتو تحقیقاتی اسمیتسونیون در سال ۱۹۰۱ این مساله را عنوان کرد.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس