معرفی شش خاصیت جالب از جعفری

مجموعه : دانستنی ها

امروزه سبزیجات انواع گوناگونی دارند که هر کدام به شکلی دارای خواص ویژه ای هستند. به همین دلیل بسیاری از خانواده ها سبزیجات را پای سفره ی خود میاورند. اما یکی از این سبزیجات جعفری نام دارد که اکثر مردم این نوع سبزی را میشناسند که سایت سنترفا به ۶ خواص ویژه آن می پردازد…

 

۱٫ حاوی آنتی اکسیداسیون
جعفری یکی از منابع غنی آنتی اکسیداسیون است. حاوی لوتئولین بوده که نوعی فالونوئید (ماده ای با خاصیت ضد خونریزی) محسوب می شود و همچنین از بین برنده ی رادیکال های آزاد بدن است. لوتئولین همچنین متابولیسم کربوهیدرات در بدن را ارتقا می دهد. جعفری همچنین حاوی ویتامین A و ویتامین C است که آنتی اکسید قوی هستند.

۲٫ مانند عامل ضد التهابی عمل می کند
لوتئولین موجود در جعفری مانند یک عامل ضد التهابی عمل می کند. جعفری حاوی ویتامین C است که آن نیز در عاملیت ضد التهابی موثر است. این مواد به بیماری های التهابی اجازه نمی دهد تا به بدن رسوخ کنند و از درد مفاصل و استخوان ها جلوگیری می کند.

۳٫ ایمنی بدن را ارتقاء می دهد
از آنجا که جعفری حاوی ویتامین A و C است به ارتقاء کلی سیستم ایمنی بدن کمک می کند. ویتامین C به تولید کلاژن کمک کرده وبه محافظت بافت های مفاصل یاری می رساند وبه گزارش نیک صالحی پوست را سالم نگه می دارد. به بدن کمک می کند در برابر بیماری ها راحت تر و موثرتر مقابله کند.

۴٫ استخوان ها را قوی می کند
جعفری حاوی ویتامین K است که مسئول ترکیب پروتئینی به نام الستئوکالسین است که تراکم استخوان را بهبود می بخشد. بنابراین جعفری به شما کمک می کند تا استخوان و دندان های محکم تری داشته باشید. همچنین از گسیخته عمل کردن پروتئین بر روی قلب جلوگیری کرده و از بیماری های قلبی اجتناب می کند.

۵٫ از قلب محافظت می کند
بدن ما آمینواسیدی را تولید می کند که هوموسیستین نامیده می شود که می تواند در عملکرد نرمال رگ های خونی اختلال ایجاد کند. به گزارش نیک صالحی جعفری حاوی ویتامین B9 است که از هوموسیستئین که عامل بیماری های قلبی است جلوگیری می کند، بلکه هوموسیستئین را به مولکول های ساده ای تبدیل می کند که می تواند از حملات قلبی ، سکته و دیگر بیماری های قلبی محافظت به عمل آورد.

۶٫ سرطان را دفع می کند
یک ترکیب گیاهی به نام میریستیسین در جعفری موجود است که از رشد تومورهای سرطانی در بدن جلوگیری می کند. میریستیسین همچنین آنزیمی را فعال می کند که می تواند برخی از ترکیبات مضر که موجب سرطان پروستات و روده بزرگ میشوند را خنثی کند.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس