نکاتی برای بزرگ جلوه دادن آپارتمان کوچک

مجموعه : دکوراسیون

حتی یک آپارتمان یک خوابه را هم می توان طوری چید که بزرگ به نظر برسد . این حقه های نوری را به کار ببرید و احساس تنگی خانه را به خوبی فراموش کنید .

سطوح روشن و شفاف

اگر شما در یک آپارتمان و یا خانه کوچک زندگی می کنید ، ممکن است حس کنید که حتی جای نفس کشیدن ندارید . اما اگر حاضرید تا کمی تغییر ایجاد کنید این مشکل به راحتی قابل حل است .

برای مثال ، بدون توجه به اینکه چقدر مبلمان چوبی و سنگین و سیاه را می پسندید باید به دنبال مبلمان پلاستیک مات یا شفاف و یا شیشه ای باشید . میز شیشه ای باریک و یا قفسه شیشه ای کنار دیوار به شما فضای اضافی می دهد در حالی که تقریبا نامرئی باقی می ماند.

همین طور در مورد میز غذاخوری ، میز شیشه ای به معنای واقعی کلمه می تواند فضا را دو برابرکند . مبلمان یا تزئینات روشن و براق ، منعکس کننده نور هستند و موجب می شوند تا اتاق بسیار بیشتر با روح و جادار به نظر برسد .

آینه ، آینه  روی دیوار

بعضی از تابلوها را با آینه تعویض کنید و به چشمتان کلک بزنید تا فضای بیشتری ببیند . یک ایده خوب قراردادن آینه روبروی پنجره است ، که باعث باز شدن فضا و ورود نور بیشتر به داخل خانه می شود .

وسایل روشن و درخشان

بازی با رنگ ها و وسایل می تواند موجب تغییر اساسی شود .یک سوال کلیدی اینست که برای کف ، دیوارها و سقف چه رنگی را انتخاب می کنید ،چرا که این سطوح حس هر اتاقی را منتقل می کنند . در یک آپارتمان کوچک بهتر است از رنگ سفید استفاده کنید و یا نهایتا تم های رنگی . بهتر است از یک فرش روشن استفاده کنید.تمام پرده ها، روتختی و اثاثه یا لوازم داخلی باید روشن و رنگارنگ باشد.

 

استفاده هوشمندانه از فضا

اگر شما می خواهید فضای بیشتری ایجاد کنید ، بهتر است تا مجموعه لیوان های آویز در آشپزخانه را کنار بگذارید ، یا استند مجله ها و یا قفسه های جاگیر دیگر را .

سعی کنید تا جای ممکن همه شلوغی و درهم و برهمی را در قفسه ها و دراور ها قرار دهید ، با این کار هوشمندانه می توانید از تماشای بزرگ شدن آپارتمان خود لذت ببرید . (این به این معنا نیست که شما حتما نیاز به خرید مبلمان جدید دارید ، گاهی با چند تغییر کوچک می توانید فضای زیادی ایجاد کنید ). هرچه خورد و ریزهای کمتری در معرض دید باشد، آپارتمان کوچک شما بزرگتر و راحت ترخواهد بود .

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس