همدستی پلیس امارات با فروشندگان دختران ایرانی

مجموعه : اخبار حوادث
دختران ایرانی, دختران فراری ,دختران ایرانی در امارات ,عرب کثیف

همدستی پلیس امارات با فروشندگان دختران ایرانی

به احتمال زیاد پای پلیس امارات هم در قاچاق دختران ایرانی به امارات و فعالیت آنها در حوزه فحشا گیر است و حداقل این پلیس سرنخ های مناسبی از شبکه قاچاق دختران ایرانی در دست دارد.
شاید اگر وزارت امور خارجه و مسئولان امنیتی و انتظامی به صورت دقیق این خبر را پیگیری کنند، به سرنخ های خوبی درباره پرونده قاچاق دختران ایرانی به امارات دست پیدا کنند.

با افشای اسناد جدید درباره نقش پلیس امارات در همکاری با شبکه های فساد و فحشا، به احتمال فراوان نقش پلیس این کشور در فعالیت دختران ایرانی قاچاق شده به امارات نیز روشن می شود.

فساد و ناکارآمدی پلیس در کشور شیخ نشین امارات، حدیثی دیرینه دارد و آنگونه که خبرگزاری اماراتی “۷days” نوشته است، اخیرا هم سه افسر پلیس در ابوظبی به جرم فروش زندانیان زن به حلقه های فحشا و ترافیک انسان به دادگاه رفتند. نیروهای پلیس متهم هستند که با فریب مهاجرین غیرقانونی آنها را به شبکه های فحشا می فروختند.

این خبرگزاری اماراتی گزارش داد که یکی از این سه افسر پلیس در قبال فروش زندانیان زن به حلقه قاچاق زنان دو هزار و ۵۰۰ درهم دریافت کرده است. این افسران پلیس با فریب زنانی که به جرم نقض قوانین ویزا دستگیر شده بودند آنها را به گروه های فحشا می فروختند. دو پلیس دیگر به همراه یک زن و مرد متهم به جعل اسناد برای پنهان کردن دست داشتن پلیس در حلقه فحشا شدند.

به گفته دادستانی امارات، این بزرگترین پرونده فساد نیروی پلیس است و تاکنون ۸ نفر در ارتباط با این اتهامات دستگیر شدند. یکی از متهمان در خیابان زنان را متوقف می کرده و از آنها مدارک شناسایی می خواسته است؛ در صورتی که آنها با خود مدرکی نداشته باشند این افسر پلیس آنها را به ایستگاه پلیس الشهامه می برده تا مورد سئوال قرار گیرند ولی هیچ مدرکی از این بازداشت ها ثبت نشده است.

این افسر به زنان بازداشت شده که بیش از مهلت ویزا در امارات اقامت داشتند می گفته یک راه فرار وجود دارد و سپس آنها را به سرپرست یک حلقه فحشا بنگلادشی می فروختند. در این رابطه سه بنگلادشی و یک زن اندونزیایی دستگیر شدند و در دادگاه کیفری ابوظبی حاضر شدند.

یکی از متهمان بنگلادشی به جرم پرداخت رشوه به پلیس برای دریافت زندانیان زن دادگاهی شد. دو نفر دیگر متهم به راندن خانه های فحشا شدند که مهاجرین غیرقانونی در آنها اقامت داشتند.

در گزارشی دیگر درباره عملکرد نیروی پلیس ابوظبی ذکر شده در سال گذشته بیش از ۹ هزار تلفن با پلیس ابوظبی برقرار شده است. بخش زیادی از این تماس ها مرتبط با جرم و جنایت بوده و تماس درباره تصادفات خیابانی و ترافیک در جایگاه دوم قرار داشته و در درجه سوم موارد مختلف دیگری قرار گرفته اند. به گفته افسران پلیس ابوظبی تماس ها به سه دسته “خیلی مهم”، “مهم” و “عادی” طبقه بندی شده اند.

از طرف دیگراگرچه در گزارش  رسانه اماراتی  اشاره ای به ملیت دخترهایی که پلیس این کشور در اختیار شبکه های قاچاق قرار می داده، نشده است اما  با توجه به موضوع قاچاق دختران ایرانی به امارات می توان حدس زد که پلیس امارات از دختران ایرانی قاچاق شده هم سوء استفاده کرده باشد.

پیشتر علی صادقی، رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی، با تایید «قاچاق دختران ایرانی به کشورهای عربی» گفته  بود که «این موضوع را نفی نمی‌کنیم» اما «عدد آن قابل توجه نیست.»

از سوی دیگر از سال ها پیش برخی رسانه های داخلی  از خرید و فروش گسترده دختران ایرانی در امارات خبر داده بودند. گویا این خرید و فروش به حدی گسترده بود که یک سایت با این هدف نیز راه اندازی شده بود و دختران کم و سن و سال ایرانی به بهانه های مختلف از جمله مناسبت نوروزی در آن خرید و فروش می شدند.

به هرحال از فعالیت نسبتا پررنگ دخترانی ایرانی قاچاق شده به امارات در حوزه فحشا و روشن شدن نقش پلیس امارات در مدیریت شبکه فحشا در این کشور می توان نتیجه گرفت که پای پلیس امارات هم در ماجرای قاچاق دختران ایرانی و فعالیت آنها گیر باشد و یا حداقل این پلیس سرنخ های مناسبی از شبکه قاچاق دختران ایرانی در دست دارد.

شاید اگر وزارت امور خارجه و مسئولان امنیتی و انتظامی به صورت دقیق این خبر را پیگیری کنند، به سرنخ های خوبی درباره پرونده قاچاق دختران ایرانی به امارات دست پیدا کنند.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس