چگونه یک لپ تاپ مناسب انتخاب کنیم؟

مجموعه : سخت افزار

 چگونه یک لپ تاپ مناسب انتخاب کنیم؟

 

 

آیا پس از مدت ها به فکر خرید یک لپ تاپ افتاده اید؟ولی با وجود مدل های مختلف سردر گم و گیج شده اید؟پس در این مطلب با ما همراهی کنید تا یک انتخاب خوب داشته باشید.

1-در ابتدا باید بدانید که واقعاً این لپ تاپ برای چه کاری لازم است و می خواهید با آن چه کاری انجام دهید.

2-پس از اینکه فهمیدید برای چه کاری به لپ تاپ نیاز دارید گزینه های موجود را که برای کار شما مناسب هستند در روی یک برگه بنویسید.در این مرحله اصلاً به برند کالا دقت نکنید و بدانید اگر برند شما بهتر باشد حتماً اینگونه نیست که این لپ تاپ از برند های پایین تر بهتر است.برای مثال شاید همه در ابتدا به اپل فکر کنند در حالی که طی سال های گذشته کمترین میزان خرابی مربوط به کمپانی لنوو بوده است.

حالا که مراحل 1 ، 2 را انجام دادید به موارد زیر دقت کنید و لپ تاپ بهتر را انتخاب کنید.

وزن: وزن متوسط لپ تاپ ها تقریباً 2 کیلو گرم تا 2.5 کیلو گرم است.دقت داشته باشید که لپ تاپ اکثراً با شماست و هر چه قدر وزن پایین تری داشته باشد حمل آن برای شما آسان تر می گردد.

صفحه نمایش: با توجه به اینکه چه استفاده ای مخواهید از لپ تاپ ببرید صفحه نمایش رو انتخاب کنید.صفحه نمایشی با اندازه حدود 14 اینچ کاملاً مناسب است.ولی زیاد هم با صفحه نمایش بالاتر از اون فکر نکنید چون با افزایش اون وزن دستگاه هم اضافه میشه.

سعی کنید قدرت پردازش اطلاعات در سیستم شما بالا باشد تا بعداً با مشکلات زیاد روبرو نشوید.شاید پردازنده های شرکت اینتل و AMD بسیار مناسب باشند.

بنا بر میزانی که میخواهید هارد خود را انتخاب می کنید.مثلاً اگر فردی هستید که فیلم و … زیاد تماشا می کنید و آن را باید در حافظه لپ تاپ ذخیره کنید باید هارد بالایی داشته باشید.در این موارد به هارد بالای 500 نگاه کنید.ولی اگر زیاد در لپ تاپ خود فایل ذخیره نمی کنید هارد هایی با میزان کمتر هم کار شما را راه می اندازند.

شکل ظاهری یک لپ تاپ نیز بسیار مهم است که به سلیقه شما نزدیک باشد.همچنین موارد فرعی نیز مانند ضد آب بودن کیپرد و… مهم هستند.

باتری نیز یکی از مهمترین موارد در انتخاب یک لپ تاپ محسوب می شوند.حتماً به میزان نگه داری باتری ها دقت کنید زیرا هیچ کس برای اینکه فقط در جای خاص از لپ تاپ استفاده کنه اون رو نمی خره و همیشه در جاهای مختلف از اون  استفاده میشه.سعی کنید در حد لازم و بالای 3.5 ساعت باتری شما عمر داشته باشد.

گارانتی هم یکی از عوامل بسیار مهم هست.چون هر دستگاهی خراب میشه در هر شرایطی که باشه.پس جهت روز مبادا سعی کنید که حتماً لپ تاپ شما یک گارانتی خوب داشته باشه و از شرکت معتبری باشه.

همچنین نکات زیر هم مهم هستن:

سریال روی جعبه را بررسی کنید و از مطابقت آن با پشت دستگاه مطمئن بشید.

شارژر رو باید حتماً به برق بزنید و تست کنید.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس