کاهش احتمال ابتلا به سرطان سینه با این ۵ ترکیب غذایی

خطر ابتلا به سرطان سینه با مصرف برخی غذاهای خاص و مغذی و البته کنترل وزن تا دو سوم کاهش می یابد.

برنامه غذایی خود را طوری تنظیم کنید که هم به ترکیبات مورد نیاز برای مقابله با سرطان دست یابید و هم وزن خود را کنترل کنید.

۱- سالمون: مصرف مکمل های روغن ماهی به مدت ۱۰ سال خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد. دانشمندان می گویند که روغن امگا۳ موجود در روغن ماهی باعث کاهش التهابات می شود و التهابات از عوامل اصلی به وجود آورنده سرطان سینه هستند. اما به جای مکمل روغن ماهی می توانید هفته ای ۲۵۰ گرم سالمون، ساردین یا ماهی تون بخورید.

۲- جعفری: دانشمندان دانشگاه میزوری دریافته اند که این گیاه حاوی موادی است که باعث توقف رشد سلول های سرطانی می شود. حیواناتی که به آنها از این مواد (اپی جنین) داده شد، مقاومت بیشتری در برابر رشد تومورهای سرطانی داشتند.

اپی جنین ترکیبی است در جعفری که از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند. بنابراین سعی کنید در هر وعده غذایی خود مقداری جعفری تازه بگنجانید.

۳- روغن زیتون: یک دلیل دیگر برای ضرورت استفاده از روغن زیتون بکر، این است که آنتی اکسیدان های موجود در این روغن و البته اسید اولئیک روغن زیتون رشد سلول های بدخیم سرطانی را متوقف می کنند. دانشمندان در برنامه غذایی تعدادی موش به جای روغن ذرت از روغن زیتون بکر استفاده کردند و به این نتیجه رسیدند.

۴- براکلی: سولفورافان نام ترکیبی است در براکلی که باعث کاهش سلول های سرطان سینه می شود. خوردن براکلی به اندازه کافی سولفورافان تولید نمی کند، اما باز هم بیشترین میزان سولفورافان را می توان از این طریق به دست آورد. براکلی را بهتر است به صورت خام مصرف کنید (پختن براکلی باعث از بین رفتن بخشی از سولفورافان می شود).

۵- قهوه: اگر هر روز دو فنجان قهوه بنوشید، خطر بروز سرطان سینه از نوع حاد، کاهش می یابد. آنتی اکسیدان های قهوه از آسیب دیدگی سلول ها و بروز سرطان جلوگیری می کنند.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس