کفاشیان:مردم از نتایج تیم ملی راضی نیستند

مجموعه : اخبار

رییس فدراسیون فوتبال گفت که تیم ملی تا به حال خواسته مردم و ما را تامین نکرده است و به همین دلیل به کی‌روش تذکر داده است.

علی کفاشیان درباره شرایط تیم ملی برای حضور در جام جهانی برزیل توضیح داد: برای تیم ملی تدارکات خوبی داشتیم و بازی‌های زیادی انجام داده است. تیم ملی از مرحله مقدماتی جام جهانی خوب ظاهر شد تا دو بازی اخیر. در دو بازی اخیر درخور شان تیم ملی بازی نکردند. ما برای تیم ملی دو بحث داریم، یکی حضور در جام جهانی و دومی قوی بازی کردن مقابل تیم‌های مقتدر.

وی ادامه داد: تنها رفتن به جام جهانی مهم نیست، بلکه خوب ظاهر شدن در این بازی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. ما وقتی بازی‌های کره و ژاپن را نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که با اعتماد به نفس بالایی جلو می‌روند، اما این امر در تیم ملی ایران مشهود نیست. تیم ملی تا به حال خواسته مردم و ما را تامین نکرده است که امیدوارم از این به بعد روز به روز بهتر شود. من در بازی با ازبکستان واقعا ترسیدم. البته ما تذکراتی را هم به کارلوس کی‌روش داده‌ایم،‌ اما او هم به خاطر وقت کم و بازی‌های لیگ گله می‌کند.

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه با بیان این که برای کمک به سرمربی تیم ملی جلساتی را با او برگزار می‌کند، تصریح کرد: ما سعی ‌کرده‌ایم که خواسته‌های کی‌روش را پیاده کنیم،‌ از جمله حذف جام حذفی، ما در خرداد ماه هم سه بازی تعیین کننده داریم، علاوه بر این بازی‌های لیگ ایران و جام باشگاه‌های آسیا نیز هست و ما در AFC به دنبال این هستیم که تا بازی‌های قبل خرداد ماه را به بعد از این ماه محول کنیم تا تیم ملی بازیکنان را در زمان بیشتری در اختیار داشته باشد.

کفاشیان در برنامه ورزش و مردم در پاسخ به این پرسش که آیا می‌ارزد برای رفتن به جام جهانی چنین کارهایی انجام شود؟ بیان کرد: ما چهار سال یک بار جام جهانی را داریم و رفتن به این بازی‌ها بسیار مهم است. به هر حال بازی‌های جام حذفی و لیگ برتر هر ساله برگزار می‌شود و ما نباید بهانه به کادر فنی بدهیم. از همه خواستیم تا امسال همکاری کنند، به همین دلیل در کمیته‌ فنی و توسعه از کارشناسان و اعضای فدراسیون درخواست کردیم تا کی‌روش را کمک کنند. این را هم قبول دارم که اگر به جام جهانی برویم، اما در آنجا نتیجه‌ای نگیریم بدتر خواهد بود. ما حتی اگر خوب بازی کنیم، اما به جام جهانی نرویم، مردم راضی‌اند، اما نمی‌خواهیم به جام جهانی برویم و چهار تا از مکزیک بخوریم.

کفاشیان همچنین درباره قانون سقف قراردادها نیز اذعان کرد: من می‌‌خواهم در این مورد حرف راست را بگویم. به اعتقادم قانون سقف قراردادها شاید اصولی نباشد و باید یک بازیکن حرفه‌ای آزادانه قرارداد ببندد. اما در سال گذشته هجمه سنگینی به فدراسیون وارد آمد و گفتند باشگاه‌هایی که دولتی هستند و از بیت المال خرج می‌کنند، نباید قراردادهای سنگین ببندند. این جو سنگینی را به وجود آورد و مسئولان مربوطه، سیاسیون و نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفتند که جلوی این کار را بگیریم. هیات رییسه مجبور شد این قانون را تصویب کند.

وی همچنین درباره رقم قرارداد ژوزه مانوئل، سرمربی پرسپولیس بیان کرد: به اعتقادم اگر آقای رویانیان چنین فعالیت‌های را در باشگاه‌های دیگری انجام می‌داد، هیچ کس با او کاری نداشت، اما باشگاه‌های مثل پرسپولیس و استقلال زیر ذره بین هستند. از طرفی هم مشکلی در فوتبال ما وجود دارد که رقم قراردادها بزرگنمایی می‌شود. این بزرگنمایی‌ها جو جامعه را خراب می‌کند. شاید از بین ۵۰۰ بازیکن لیگ برتری تعداد بسیار کمی رقم بالایی را دریافت می‌کنند، اما همه فکر می‌کنند که تمام بازیکنان قراردادهای میلیاردی می‌بندند.

کفاشیان درباره حمایت‌های فدراسیون فوتبال از مسئولان فدراسیون امارات نیز، مطرح کرد: رییس فدراسیون امارات، رییس کمیته‌ مسابقات AFC هست و ما برای این که نظراتمان را با آنها در میان بگذاریم صحبت‌هایی را با آنها داشتیم. همچنین اعضای فدراسیون نیز به امارات رفتند تا مطالبی را با آنها در میان بگذارند. همکاری‌هایی هست، اما دیگر پرونده‌ بازی دوستانه با امارات بسته شده است و ما دیگر اقدامی نکردیم. اعتقادم لغو آن بازی یک اقدام سیاسی بود. این در حالی است که آنها به همکاری ما نیاز دارند نه ما.

رییس فدراسیون فوتبال با تایید این که اماراتی‌ها حضور بازیکنان ایرانی را ممنوع کرده‌اند، گفت: از زمانی که پای بازیکنان ما به کشورهای حوزه خلیج فارس باز شده هیچ نفعی برای ما نداشته است و معتقدم هر چقدر آنها ما را تحریم کنند مثل تحریم‌های آمریکا به نفع ‌مان می‌شود.

وی همچنین درباره هشدار به باشگاه‌ها برای تحویل مدارک جهت دریافت مجوز حرفه‌ای AFC،‌ تاکید کرد: این تنها یک هشدار نیست، باشگاه باید آیتم‌هایی که AFC مشخص کرده را برای دریافت فعالیت در لیگ ایران و باشگاه‌های آسیا کسب کنند. این حتی در سهمیه ایران در آسیا نیز تاثیرگذار است. تا به امروز ۸۵ درصد مدارک آماده شده و ما تا فردا باید این مدارک را تحویل بگیریم و پس از تنظیم آن به AFC ارسال کنیم که قاعدتا اگر مدارک تا فردا تهیه نشود، ما با هیچ باشگاهی تعارف نداریم و به AFC می گوییم که آن باشگاه هیچ مدرکی ارائه نکرده است.

کفاشیان در پایان نیز با تاکید بر این که در رای‌های صادره کمیته‌ انضباطی هیچ دخالتی ندارد، افزود: من حتی به کمیته‌ انضباطی انتقادهایی هم داشتم. چون در جریان حکم فوتسال بسیار تعلل شد و منجر به این شد که گیتی‌پسند که تیم دوم جدول بود به آسیا برود. البته گیتی‌پسند در آسیا موفق بوده و به فینال هم رسیده که جا دارد به آنها تبریک بگوییم.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس