مروری بر سنترفا

۳ اهمیت مهم خانواده برای هر فرد

مجموعه : بعد از ازدواج

خانواده، مهم ترین و ضروری ترین گروه اجتماعی است که هر فردی به آن تعلق دارد.

همه پیشرفت های اجتماعی و اخلاقی یک فرد، در گرو زندگی خانوادگی او می باشد. شرایط خانوادگی، زندگی هر فرد را کاملا تحت تاثیر قرار می دهد. البته دلایل متعددی در اهمیت خانواده وجود دارد، اما مهم ترین آن ها به شرح زیر است:
۱- شکل دادن شخصیت هر فرد
شخصیت یک فرد در دوران کودکی وی شکل می گیرد و هر شخصیت هر فردی در دوران کودکی تحت تاثیر و آموزش خانوادگی وی قرار دارد. بنابراین شکل گیری شخصیتی هر فرد با زندگی خانوادگی او رابطه مستقیم دارد. خانواده کمک می کند تا هر فردی از کودکی به خوبی و در امنیت رشد یافته و آموزش ببیند. بنابراین زندگی خانوادگی در تصمیمات و رفتارهای اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، اخلاقی و آموزشی هر شخص تاثیر بسیاری دارد.
۲- تقویت احساس و عاطفه
هنگامی که محیط خانواده خوب و عاری از خشونت یا استرس باشد، رشد و شکوفایی هر شخص با آرامش همراه است و فرد در دوران زندگی خود خوشحال تر است. به همان صورت نیز مشکلات خانوادگی و فشارهای روانی فرد را دچار تنش ها و عوارض زیادی در زندگی اجتماعی اش می کند. فردی که دارای مشکلات خانوادگی است در آینده دچار درگیری های شغلی، آموزشی و ارتباطی می شود. مقابله با شرایط بحرانی نیز تا حد زیادی به محیط پرورش هر شخص بستگی دارد. فردی که همواره در خانواده مورد تشویق قرار می گیرد و از تربیت درستی بهره می برد، دارای اعتماد به نفس بیش تری می شود و مسئولیت پذیر بار می آید.
۳- نهادی برای پشتیبانی و حمایت همه جانبه
هر شخص برای انجام هر کار موثری نیاز به نهادی برای حمایت و پشتیبانی همه جانبه دارد. خانواده بزرگ ترین منبع پشتیبانی و حمایت برای هر شخص است. اعضای خانواده بهترین شناخت را به یکدیگر دارند و همواره به یکدیگر وفادار می مانند. بنابراین یک فرد برای داشتن حامی و پشتیبان، بیش از همه می تواند به خانواده خود اعتماد کند. اعضای خانواده تنها افرادی هستند حتی در بدترین شرایط نیز در کنار فرد خواهند ماند.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس