مروری بر سنترفا

۵ ماده غذایی برای افزایش باروری

اگر شما هم برای بچه دار شدن لحظه شماری می کنید و می خواهید بزودی نوزاد خودرا در آغوش بگیرید از مصرف مواد غذایی زیر غافل نشوید. مواد غذایی معرفی شده در این مطلب کوتاه قدرت باروری شما را بالا می برد.

محصولات لبنی کامل

نتایج پژوهشی که در سال 2007 به چاپ رسیده نشان می دهد زنانی که روزانه محصولات لبنی کامل مانند یک فنجان بستنی یا ماست چرب یا 30 تا 60 گرم پنیر می خورند در مقایسه با زنانی که فقط محصولات لبنی کم چرب یا بدون چربی مصرف می کنند شانس بیشتری برای بچه دار شدن دارند. اگر می خواهید بچه دار شوید روزانه حتماً یک فنجان از محصولات لبنی کامل در برنامه ی غذایی تان بگنجانید.

سیر

سیر حاوی سلنیوم است که خطر سقط جنین را کاهش می دهد و قدرت باروری مردها را بالا می برد. سیر همچنین سرشار از ویتامین B6 است که نقش موثری در تنظیم هورمون ها و تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. پس شک نکنید و این ماده ی غذایی را نیز وارد برنامه ی غذایی تان بکنید. برای رفع بوی بد آن نیز می توانید از جعفری استفاده کنید. جویدن جعفری بوی سیر را کاهش می دهد.

گوجه فرنگی و سس آن

لیکوپن ماده ای است که در گوجه فرنگی وجود دارد و تعداد اسپرم ها را افزایش می دهد و از ابتلا به سرطان نیز پیشگیری می کند. سس گوجه فرنگی نیز حاوی میزان زیادی لیکوپن می باشد و خوشبختانه خیلی از مردم هم این سس را دوست دارند. البته توصیه می کنیم خودتان سس گوجه فرنگی را در منزل تهیه کنید. به خاطر اینکه سس های گوجه فرنگی صنعتی حاوی میزان زیادی قند هستند.

مواد غذایی سرشار از زینک

زینک یا همان روی تأثیر مثبتی روی کیفیت اسپرم و تولید تخمک دارد. برای بهره مند شدن از زینک، تخم مرغ، آرد گندم و تخمه ی آفتابگردان میل کنید. از این گذشته مصرف انجیر و شکلات سیاه را نیز در کنار این مواد غذایی فراموش نکنید.

ماهی

نتایج پژوهشی که در مجله ی Biology of Revolution به چاپ رسیده نشان می دهد که مصرف ماهی آزاد، تن، ماکرو و ماهی ساردین که سرشار از اسیدهای چرب امگا – 3 هستند کیفیت اسپرم را بالا می برند و به این ترتیب قدرت باروری مردان نیز بیشتر می شود. محققان به همه ی مردانی که نگران قدرت باروری خود هستند توصیه می کنند که ماهی های سرشار از امگا – 3 را وارد برنامه ی غذایی خود کنند.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس