۶ توصیه برای زیباتر شدن دکوراسیون

مجموعه : دکوراسیون

مجلات طراحی داخلی را نگاه می‌کنید و آرزو می‌کنید که خانه‌تان شبیه یکی از خانه‌هایی باشد که در این مجلات می‌بینید؟ معتقدید برای داشتن یک خانه زیبا باید هزینه هنگفتی بپردازید؟ فکر می‌کنید دکور کردن خانه کار دشواری است که فقط یک متخصص از پس آن بر می‌آید و نه شما؟ باید بگوییم اشتباه می‌کنید.

برای زیباتر شدن خانه‌تان فقط چند قدم درست باید بردارید. در شماره قبل برخی از اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه را با شما در میان گذاشتیم. در این شماره ضمن اشاره به برخی دیگر از این اشتباهات، راه‌های ساده برای زیباتر به نظر رسیدن خانه شما آموزش می دهیم…

رنگ، رنگ و باز هم رنگ!

درست همانقدر که یک خانه بی‌رنگ و بی‌روح زشت به نظر می‌رسد، یک خانه شلوغ و پر از رنگ هم کلافه‌کننده خواهد بود. آنقدر که ممکن است زیر سایه تنوع رنگ زیاد، زیبایی لوازم و چیدمان شما به نظر نرسد. با استفاده از رنگ‌های تند و متضاد و متعدد، فضای دکوراسیون شما شلوغ و پر هرج و مرج به نظر می‌رسد و چشم را خسته می‌کند. دقت کنید که به جز رنگ‌های زمینه مثل رنگ دیوارها و لوازم چوبی که خنثی هستند، حداکثر ۳ رنگ در فضای دکوراسیون به کار ببرید و دیگر رنگ‌ها را در طیف‌های تیره و روشن همین ۳ رنگ انتخاب کنید.

 

مبلمانی به اندازه خانه

پاتوق: نمایشگاه‌های مبلمان خیلی بزرگ‌تر و وسیع‌تر از اتاق نشیمن شما هستند؛ این نمایشگاه‌ها امکان استفاده از کفپوش‌های دکوری، دیوارهای کوتاه و کاذب و نورپردازی متفاوتی را دارند که ممکن است شما در خانه از چنین امکانی برخوردار نباشید. بنابراین احتمال دارد هنگام خرید مبل، خیلی ذوق‌زده یک مدل فوق‌العاده را بپسندید اما این مدل در خانه شما زشت و بدقواره به نظر برسد. بنابراین هنگام خرید، سایز و مقیاس ابعاد خانه را در نظر بگیرید. هنگام خرید ابعاد خانه را همراه خود داشته باشید و در هر فضا بیش از حد وسیله قرار ندهید. همین‌طور دقت کنید که باید بین اندازه تابلوها، مبل‌ها، لوسترها و فرش‌های خانه شما تناسب وجود داشته باشد. اگر مبل‌های جمع و جوری دارید، لوستر بزرگ بالای آنها نصب نکنید. اگر دیوارهای عریض ندارید، قاب بزرگ روی آنها نصب نکنید.

 

قاب‌های نزدیک به سقف

ارتفاع لوازم خانه هر قدر کوتاه‌تر باشد، خانه دلنشین‌تر و دلبازتر به نظر می‌رسد. یک بار دیگر به دور و بر خانه نگاه کنید. تابلوهایتان بیشتر نزدیک به سقف هستند یا نزدیک به وسط دیوار؟ ساعت دیواری چطور؟ اگر قاب‌ها و ساعت‌هایتان را نزدیک سقف نصب کرده اید، اگر پایه تلویزیونتان زیادی بلند است و برای تماشای آن باید گردن را کمی بالا بگیرید، دکوراسیون خانه شما نیاز به کم کردن ارتفاع دارد. اگر قصد دارید قاب را روی دیوار بالای کاناپه نصب کنید، قانون این است که لبه پایین قاب با بالای کاناپه ۱۵ سانتی‌متر فاصله داشته باشد.

 

استفاده از گل‌ها و گیاه

شاید به خاطر دردسرهای نگهداری از گل و گیاه ترجیح بدهید پای گلدان های مصنوعی را به خانه‌تان باز کنید. در این صورت باید بگوییم انتخاب خوبی نداشته اید! گلدان‌های مصنوعی می‌توانند برای قرار دادن گل‌های خاص و دکوراتیو مورد استفاده قرار گیرند.

مثلاً طرح‌های فانتزی یا خلاقانه از یک شاخه گل. اما در کنار همه این‌ها حتما گوشه‌ای از خانه‌تان را هم برای سرسبزی و طراوت گل‌ها و گلدان‌های طبیعی نگه دارید. با این کار، بهره‌های زیادی هم از نظر سلامتی جسمی و روحی نصیب شما و خانواده تان می‌شود.

 

نورپردازی نامناسب

خانه شما برای زیباتر به نظر رسیدن نیازمند نورپردازی مناسب است. نورپردازی خوب، یعنی نور در همه قسمت‌های خانه یکنواخت باشد و آنقدر تند نباشد که چشم را آزار دهد. بهترین ترکیب، استفاده همزمان از آفتابی و مهتابی است. به جز آن برای تأکید و برجسته سازی بیشتر برخی بخش‌های خانه و لوازم خاص دکوراسیون می‌توانید از نورهای نقطه‌ای مثل نور‌هالوژن، چراغ‌های دیواری و آباژور استفاده کنید.

 

چطور خانه را تزئین کنیم؟

بعد از همه این‌ها، باید بپرسیم که توجه به چه نکاتی می‌تواند به تزئین بهتر خانه کمک کند؟

مرحله اول تجسم است. برای طراحی داخلی لازم نیست عیناً از مجلات دکوراسیون کپی‌برداری کنید. در ذهن خود مجسم کنید که دوست دارید خانه شما، دکورها، دیوارها و تابلوهای آن چطور باشد، چه طرحی به خانه شما می‌آید و چطور باید این طرح را عملی کنید. سپس تغییر را از اصلی‌ترین بخش‌های خانه شروع کنید. اگر مبلمان تان نیاز به تغییر دارد و در عین حال در آشپزخانه هم احتیاج به تغییر دارید، تغییر را از جایی شروع کنید که بیشتر در دید است و برایتان اهمیت بیشتری دارد.

چرا روی یک تغییر رنگ اساسی فکر نمی‌کنید؟ لازم نیست زیاد هزینه کنید. گاهی با تغییر پرده، کوسن‌ها یا رو مبلی‌ها، اضافه کردن چند تابلو و گلدان می‌توانید تم رنگی خانه را عوض کنید و دکور بهتری فراهم سازید.

در قدم بعدی باید وسایل اضافی و درهم بر‌هم را دور بریزید. هر چیزی که به آن نیاز ندارید ببخشید یا کنار بگذارید و اجازه دهید خانه‌تان نفسی تازه کند.

هنگام خرید مبلمان یا دکوراسیون منزل دقت داشته باشید خانه را طوری طراحی کنید که ضمن زیبایی امکان دسترسی به وسایل وجود داشته باشد.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس