۶ توصیه برای والدین دارای بچه مدرسه ای

مجموعه : بچه داری

مامان، بابا کجا درس بخونم؟

وقتی مدرسه‌ها شروع می‌شود، بچه‌ها معمولاً در قسمت‌های مختلف خانه مشغول درس‌ خواندن و انجام تکلیف‌هایشان می‌شوند؛ یعنی اصلاً این‌طور نیست که برای درس‌خواندن از اتاق و پشت میزشان خارج نشوند و فقط همانجا بمانند تا کارهایشان تمام شود. با این حال، فکر کرده‌اید اگر مکانی که کودک در آنجا درس می‌خواند، دوست‌داشتنی و جالب باشد، چه حسی در او ایجاد می‌کند؟
کارشناسان می‌گویند تعیین فضایی خاص برای مطالعه نه‌ تنها کودک را تشویق می‌کند بهتر و راحت‌ تر درس‌هایش را بخواند، بلکه انگیزه بیشتری برای مطالعه به او می‌دهد تا هر چه بهتر و زودتر کارهایش را تمام کند.
با این توضیحات اگر می‌خواهید به فرزندتان کمک کنید، بهتر است مکانی را در خانه‌ پیدا کنید که کمترین عوامل مزاحمت را داشته باشد و به کمک توصیه‌های ما آنجا را خیلی ساده ولی مطابق میل کودک بچینید:
۱ – برنامه‌ کودک را به دیوار اتاق یا فضایی که برایش اختصاص داده‌اید، نصب کنید
او باید یاد بگیرد هر کاری باید مطابق برنامه پیش برود و بر اساس مهلتی که تعیین شده، به پایان برسد. بنابراین یکی از بهترین شیوه‌ها این است که تقویمی مناسب برای او خریده و بالای میزش قرار دهید تا همیشه حواسش به برنامه‌ها باشد.
۲ – اتاق باید تمیز و مرتب باشد 
مکانی که برای مطالعه و درس خواندن انتخاب می‌شود به هیچ وجه نباید به هم ریخته و درهم باشد. مثلاً اگر میزی برای این مکان در نظر گرفته‌اید، روی آن هیچ چیز خاصی قرار ندهید و تنها چیزی که شاید دانش‌آموز به آن نیاز داشته باشد، یک چراغ با پایه قابل تنظیم است؛ مطمئن باشید قرار گرفتن در مکانی تمیز و مرتب، کارآیی کودک را هم افزایش خواهد داد.
۳ – تجهیزاتی ساده انتخاب کنید
این روزها در بازار انواع مختلف میزها و صندلی‌هایی وجود دارد که برای دانش‌آموزان طراحی شده، اما فراموش نکنید یک میز و صندلی ساده هم برای کودک کافی است و فقط باید از یک کوسن یا بالش کوچک برای راحتی و حمایت بیشتر او استفاده کنید.
۴ – زمان را فراموش نکنید
اتاق باید ساده باشد و لازم نیست وسایل زیادی در آن قرار دهید، اما ساعت یکی از مهم‌ترین اشیایی است که حتماً باید در دسترس دانش‌آموز باشد. می‌توانید یک ساعت دیواری بزرگ که اعداد آن هم به بزرگی نوشته شده است، برای کودک تهیه کرده و مقابل میزش قرار دهید تا همیشه حواسش به ساعت و برنامه‌هایش باشد.
۵ – یادگاری‌ها را مقابل چشم کودک قرار دهید
خوب است کاغذها و کارهای خاص کودک یا کاردستی‌هایش را از یک نخ آویزان کنید و در مکانی بگذارید که کودک آنها را ببیند. با این کار خودش هم حس بهتری خواهد داشت و از این‌که روزی این کارها را انجام داده، خوشحال خواهد شد.

۶ – جایی برای کیف مدرسه او انتخاب کنید
کیف کودک تان باید همیشه در دسترسش بوده و بتواند لوازم مورد نیازش را به راحتی از داخل آن درآورد. همچنین سایر لوازم مورد نیازش هم باید در قفسه‌هایی ساده ولی مرتب چیده شود تا کودک بداند کدام طبقه مخصوص کدام وسایل است.

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس