مروری بر سنترفا

۷ تاثیر مختلف خانم ها روی رفتار آقایان

مجموعه : بعد از ازدواج

ما به این موضوع پی برده بودم که حضور خانم های خوشگل باعث می شود ما بیشتر روی گفتار و رفتارم دقت کنیم. حتی حضور آنها روی احساسات ما نیز تاثیر می گذارند. مثلا وقتی تنها در اتاقم نشسته باشم دستم به طور تصادفی به لیوان بخورد و آب روی میز بریزد، هیچ احساس خاصی ندارم. ولی اگر برای بار اول در حضور یک خانم زیبا باشم دستم به لیوان بخورد و بریزد، یک احساس شرمندگی وجود مرا فرا می گیرد گویی خطای بزرگی از من سر زده. شاید بگویید حضور دیگران کلا روی رفتار هر فرد تاثیر می گذارد. ولی من می گویم حضور خانم ها روی رفتار یک مرد تاثیر بسیار زیادی دارد. این مقاله هم از این تاثیرات در حالات مختلف می گوید.

 

۱- در حضور خانم ها، آقایان راحت تر می دوند

دویدن برای آقایان به مراتب راحت تر می شود وقتی که متوجه شوند یک خانم در حال تماشای آنهاست. این نتیجه تحقیقی است که در آن از آقایان خواسته شد میزان سختی در دویدن را در سه حالت بازگویی کنند: وقتی یک مرد دویدن آنها را تماشا می کند، وقتی یک خانم دویدن آنها را تماشا می کند، و نهایتا وقتی هیچ کس در حال تماشای آنها نیست. نتیجه ی تحقیق این گونه بود که دویدن برای آقایان زمانی که یک خانم در حال تماشای آنها بود، راحت تر از موقعیتی بود که هیچ کس آنها را تماشا نمی کرد. همچنین وقتی یک مرد دیگر در حال تماشای دویدن آنها بود، دویدن سختر از دو حالت دیگر می شد.

۲- در حضور خانم ها، آقایان کارهای پرخطر تر می کنند

تحقیقات زیادی نشان می دهد که آقایان کارهای خطرناک تری می کنند وقتی خانم ها درجوار آنها باشند. مثلا وقتی مردی متوجه حضور یک خانم در اطراف خود باشد، تصمیم می گیرد از عرض یک خیابان پرتردد عبور کند، به گونه ای که شجاعت خود را به رخ جنس مخالف بکشند. یا وقتی چند محقق، که از قضا خانم های خوش قیافه ای هم بودند، در حال تماشا و بررسی چند اسکیت باز پسر بودند، آنها پرش های بلندتر و خطرناک تری را امتحان می کردند.

۳- در حضور خانم ها، آقایان بخشنده تر می شوند

حضور یک خانم در کنار خانمی دیگر، تاثیری بر نحوه ی اهدا و بخشش پول توسط آنها ندارد. ولی وقتی یک خانم، مخصوصا اگر خوشگل باشد و مردی را همراهی کند، آن مرد بسیار بخشنده و دست و دل بازتر می شود.

۴- در حضور خانم ها، آقایان بیشتر می خورند

چه ارادی باشد و چه غیر ارادی، آقایان کلا دوست دارند که پرخور جلوه کنند، مخصوصا دور میزی که خانم ها هم نشسته باشند. البته این در مورد خانم ها کاملا برعکس است. خانم ها در حضور آقایان کمتر می خورند، ولی اگر فقط با خانم های دیگر دور یک میز نشسته باشند، شکم خود را گول نمی زنند.

۵- در مواجهه با خانم ها، آقایان دچار اختلال روانی می شوند

بله درست خواندید، این نتیجه ی یک تحقیق علمی است که نشان می دهد آقایان وقتی با یک خانم خوشگل رو به رو می شوند، کارایی و بازدهی روانی شان کم می شود. حتی وقتی به این فکر می کنند که با یک خانم خوشگل صحبت کنند، یا اینکه پای تلفن صدای او را بشنوند.

۶- اگر تعداد خانم های مجرد کم باشد، آقایان ولخرجی می کنند

این مورد بر می گردد به تناسب میان خانم های مجرد و آقایان مجرد. اگر مردی احساس کند تعداد خانم های مجردی که او شانس دارد با آنها رابطه برقرار کند کم است یک حس رقابتی در او به وجود می آید که باعث می شود بیشتر پول خرج کند و کمتر به فکر پس انداز باشد.

۷- خانم ها باعث می شوند همسرانشان بیشتر صحبت کنند

نظر شما در این مورد چیست؟ راستی می دانستید بر خلاف باور رایج، مردها بیشتر از زن ها حرف می زنند؟

پیشنهاد میشود :

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس